Ось чому зеленку варто викинути, якщо у вас є діти

Якщо у вас в аптечці є запаси зеленки - можете сміливо її викидати! Вона може бути небезпечною для дітей!
“Ви питаєте чому не варто використовувати зеленку для обробки ран, пупка та інше? – пише на своїй сторінці у Фейсбук дитяча лікарка Лідія Бабич і все детально пояснює.
Спиртовий розчин брилліантового зеленого – це антисептик з групи анілінових барвників. Раніше широко застосовувався, ще з часів СРСР.
Спиртовий розчин нанесений на поверхню рани спричиняє мікро-опік. Це може заважати загоєнню. А ще – це боляче. І ці страждання точно даремні.
Пупок новонародженого взагалі не потребує ЖОДНИХ антисептиків. Це порушує природню колонізацію мікрофлорою шкіри і затягує загоєння.
Під шаром зеленки неможливо помітити прояви запаленням. Почервоніння на ранніх етапах повинно насторожити – чи не приєдналась інфекція.
За кордоном з наших дітей кепкують – навіщо батьки розмалювали дитину маркером?..
При вітряній віспі не змащуйте висипання зеленкою. Це дуже застарілий метод. Зеленка може обпікати шкіру в місцях пухирців, це може посилювати свербіж, затягувати загоєння.
Чим менша дитина, тим активніше речовини всмоктуються через шкіру. Тому використання зеленки на великих площах може призвести навіть до токсичного ураження. Також не дозволяйте дітям гратися зеленкою, фарбувати себе.
При відлученні від грудей – не мастіть свої соски зеленкою. Це ніяк не зменшить потребу дитини в смоктанні. Поки ви не навчите дитину заспокоюватися інакше. І поїдання зеленки може бути небезпечним для дитини.
У дитини стоматит? Капати зеленку на пустушку або змащувати дитині зеленкою ротик – дуже великий ризик опіку слизових. В жодному разі цього не робіть!
Джерело – наказ МОЗ про догляд за здоровою новонародженою дитиною
Якщо у вас в аптечці є запаси зеленки – можете сміливо викидати”.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook