гроші

Перейматися через гроші шкідливо для здоров’я, – дослідження

Учені з'ясували, що хвилювання про гроші впливає не лише на нашу психіку. Виявляється, ві цього страждає наш імунітет, нервова та ендокринна системи.

Уявіть, що ваші фінанси починають нагадувати епізод з трилера: непередбачувані повороти, тривога і, звісно, стрес. Вам це знайомо? Тоді неодмінно прочитайте цей матеріал до кінця! Учені з Великобританії занурилися у світ наших фінансових пригод і з’ясували, що хвилювання про гроші впливає не лише на нашу психіку. Виявляється, наші імунна, нервова та ендокринна системи теж відчувають цей тиск.

Ця історія почалася чотири роки тому і зібрала довкола себе близько 5 тис. осіб, які поділилися з дослідниками своїми переживаннями. І їхнє фізичне здоров’я виявилося на межі фолу від цих емоційних гірок. Результати дослідження були опубліковані у ScienceDirect і ScienceAlert

Учені виокремили шість поширених факторів стресу через:

  • фінансові труднощі;
  • догляд за кимось;
  • інвалідність;
  • важку втрату, горе;
  • хворобу;
  • розлучення.

У ході дослідження з’ясувалось, що через фінансові труднощі фізичне здоров’я зазнає суттєвого впливу в довгостроковій перспективі.

Дослідники вирішили зануритися глибше і вивчили нашу кров на предмет чотирьох “підозрюваних”: кортизолу (гормон стресу), С-реактивного білка і фібриногену (показники імунітету, що реагують на запалення) та ІФР-1, пов’язаний зі старінням і довголіттям. Виявилося, якщо ви переживаєте через гроші, ризик “злетіти з котушок” вашому організму через чотири роки зростає на 60%. І цей ризик лише збільшується з кожною новою стресовою ситуацією.

Результати дослідження показали, що фінансовий стрес, важка втрата та тривала хвороба призводять до найсуттєвіших довгострокових змін в імунних та нейроендокринних біомаркерах. Це свідчить, що хронічний стрес має прямий вплив на погіршення здоров’я.

Епідеміологиня Одесса Гамільтон каже, що коли наші імунна та ендокринна системи працюють злагоджено, все супер. Але як тільки стрес вступає в гру, все йде шкереберть. Це може призвести до серйозних захворювань.

Відомо, що гострий стрес спричиняє каскад гормональних змін в організмі, які прискорюють дихання та серцебиття, підвищують кров’яний тиск. Імунна система також реагує, виробляючи більше прозапальних молекул.

Але не все так погано, адже стрес може бути і корисним. Він допомагає нам мобілізуватися у складних ситуаціях. Проблема в тому, що коли стрес перетворюється з друга на ворога, він виснажує нас.

Що робити, якщо відчуваєш стрес через фінансові проблеми?

Отже, як нам боротися зі стресом? Почнемо з простого: усунемо причину стресу або змінимо до неї ставлення. Далі – не забуваймо про допомогу друзів, правильне харчування, релаксацію та повноцінний сон. А ще – рухаймося більше, адже фізичні вправи знижують рівень стресу. І, звісно, не соромтеся звертатися по допомогу до фахівців, якщо відчуваєте, що самі не справляєтеся. Лікарі можуть допомогти вам розібратися з причинами стресу, навчити методів релаксації та, за потреби, запропонувати медикаментозне лікування.

Пам’ятайте, стрес – це не просто неприємність, яку можна ігнорувати. Це сигнал вашого тіла про те, що щось йде не так. Цілком можливо, що ваш організм намагається сказати вам: “Агов, зупинися на мить і подумай, що ти можеш змінити, щоб почуватися краще?”

Отже, якщо фінансові тривоги стали причиною вашого стресу, можливо, прийшов час переосмислити свої витрати, знайти додаткові джерела доходу або навіть звернутися за фінансовою консультацією.

Якщо ж стрес викликала особиста втрата або зміни у житті, не бійтеся просити підтримки у друзів, родини чи професіоналів.

І не забувайте про маленькі радощі життя. Час, проведений з близькими, захопливе хобі, читання книги чи прогулянки на свіжому повітрі можуть стати чудовими способами зниження стресу. Важливо знайти те, що приносить вам задоволення, і робити це регулярно.

  • Щоб водилися гроші, позбудьтеся речей, які притягують бідність

У цій історії про стрес і фінанси є і хороша новина: ми не безсилі. Змінюючи своє ставлення до проблем, шукаючи ефективні способи їх розв’язання та вчасно звертаючись по допомогу, ми можемо зменшити вплив стресу на наше життя і здоров’я. Так що не дозволяймо стресу керувати нами. Натомість візьмімо його під контроль і зробімо наше життя щасливішим і здоровішим.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook