Вважається, що часник ефективний для профілактики і лікування різних захворювань. Найкорисніший він у сирому вигляді. Ви повинні просто розчавити і подрібнити зубчик часнику, залишати на 15 хвилин, а потім додати в їжу.
Крім того, повний шлунок не може поглинути всі поживні речовини, тому краще споживати його на порожній шлунок, перед тим, як ви пити або з’їсти що-небудь. Кажуть, особливо корисна суміш меду та часнику – 2-3 зубці часнику дрібно порізаного зі столовою ложкою меду. Але перед вживанням треба обов’язково проконсультуватися з лікарем, бо часник можна їсти далеко не всім, особливо на порожній шлунок.
Варто зауважити, що науковці припускають потенційний лікувальний ефект часнику для зниження ризику серцево-судинних захворювань, а також – його протипухлинну та антимікробну дію. Дослідження алліцину, основного компоненту часнику, поки не довели ефективність часнику як антибактеріального засобу в клінічних умовах, лише in vitro (або – «в пробірці» – тобто, коли дослідження не проводилися на живих організмах). Крім того, оцінити чи справді часник допомогає «зберегти красу та молодість тіла», тобто вплинути на довголіття, не можна. Тож поки про лікувальні властивості часнику говорити рано, потрібно проводити подальші дослідження.
Корисні властивості застосування меду вивчають тривалий час. Однак, наразі немає доведеної ефективності меду при жодній хворобі чи стані. Мед показує потенційну ефективність при лікуванні опіків, кашлю, виразки стопи при цукровому діабеті, синдромі сухого ока, загоєнні ран, стану почервоніння шкіри на обличчі, виразок роту та ясен, спричинених вірусом герпесу. Утім, про доведений ефект меду говорити зарано.