Про причини кохання без взаємності, яким чином на це впливають наші батьки, і що робити, щоб знову відчути себе коханою, розповідає психолог Наталія Філімонова:
“Дуже багато книг і пісень усіма мовами світу присвячено стражданням від нерозділеного кохання. Із цих сумних історій очевидно, що заслужити любов не можливо! Тільки це не зупиняє людей, які сподіваються і прагнуть домогтися любові.
Ці люди страждають коли немає поруч коханого, людини, яка не любить. А відчувають нелюбимі люди себе живими, тільки коли їх кохана людина просто поруч, нічого не даючи у відповідь.
Їм так легше, навіть якщо ця людина знецінює їхні старання, їхні почуття і навіть саме їхнє життя.
Таким людям легше терпіти, ніж просто взяти і піти. Здавалося б, що може бути простіше, ніж вийти зі стосунків, де тебе зовсім не люблять і не цінують? Ні! Вони будуть у статусі некоханих роками і десятиліттями, а іноді і все життя.
Дуже часто буває так, що нелюбимі люди зустрічають на своєму шляху тих, хто може дати їм жадану любов! Але нелюбимі люди вважають за краще бути поряд з тими, хто їх любити не буде ніколи, погоджуючись на будь-яку, нехай навіть другорядну роль в житті коханих. Нелюбимі люди схильні знецінити тих, хто може дати їм любов, лише тому що вони самі вибирають свій сценарій – бути нелюбимими.
Чому ми кохаємо без взаємності?
Цей сценарій закладався в дитинстві, коли нелюбимі люди були ще дітьми, яким катастрофічно не вистачало любові мами чи тата, а можливо любові обох батьків. Батьки могли не бажати або не любити своє дитя.
А іноді батьки любили, але не так сильно, тому що їм самим не вистачало любові! Такі батьки любили як могли, на стільки, на скільки їм вистачало сил! Вони давали лише те, що могли дати. Неможливо вдосталь напитися з пересохлого джерела! Так само неможливо вгамувати спрагу любові від батьків, у яких ця любов в дефіциті!
– А як можна? – запитаєте ви?
Просто вчитися любити себе! Тоді ви перестанете бути нелюбимими!
– Як це зробити? – запитаєте ви?
Почніть з поваги!”