Молитва вважається особливою працею вірянина людини. Це робота її душі. Будь-яка людина зобов’язана розвивати свій дух, невпинно трудитися для того, щоб засвоїти заповіді Господні. Адже від народження вони не даються. Їх слід вивчати, осмислювати, порівнюючи свою поведінку з тим еталоном, що дав нам Христос.
Звичайно, для цих цілей застосовується безліч текстів. Але проти спокус і гріховних бажань найкраще допомагає Псалом 90. Текст молитви, для чого читають його, а також суть цього дійства добре роз’яснив Феофан Затворник. Цей Святий запевняв, що вірші (псалми) необхідно заучувати. І робиться це не заради марнославства. Навпаки. Коли вірянин працює з Писанням, він його осмислює, постійно знаходить все нові грані закладених там думок і почуттів.
Від сумнівів і гніву теж читають Псалом 90 о тієї пори, поки не заспокояться гріховні почуття в душі. Але не просто шепотіти вірш треба, а думати над змістом постійно. Так людина занурюється у світ праведності, під крило Господнє.
Псалом 90: для чого читають 40 разів?
У Євангелії від Луки йдеться, що вірш цей потрібен для захисту від спокус. Вони у всіх свої. Але будь-яка людина розуміє, коли відхиляється від істинного шляху. Його почуття перебувають у безладді, спокій покидає душу.
Думки розгублені або потрапляють в полон диявольських спокус. На інших такий бідолаха дивиться не як на братів у Христі, а як на ворогів, звинувачуючи у власних бідах. Ось тут і потрібен псалом 90.
Для чого читають, ми вже розібрали: суть вірша в тому, щоб відчути зв’язок з Господом, його заступництво і добру захист. Зрозуміло, що для цього потрібен час. От і придумали читати псалом сорок разів. Поки вдумується людина в сенс віршів, її сумніви розвіюються, а віра в Господа оживає в душі.
Псалом 90: для чого читають?
Краще вивчити текст 90 Псалма і промовляти його повсякчас, коли в голову лізуть погані думки, ніж спохватиться, коли вже біда на порозі. Той же Феофан Затворник, коли говорив про 90 Псалом, радив людям його читати скрізь. У наш час ніхто ж не заборонить текст шепотіти в метро або по дорозі на роботу. Для цього його тільки вивчити треба. А потім і час в дорозі, виявляється, з користю можна провести. Коли людина прочитає текст 40 разів, лише тоді відкриє його чудодійну силу.
Як сприймати 90 псалом
Наведемо кілька рекомендацій за змістом тексту. Якщо його уважно і вдумливо прочитати, то стане зрозуміло, що він просякнутий добротою, життєствердними ідеями. Страх, що природно виникає у людини, яка спостерігає сучасні події, повинен розвіятися як дим. Основна фраза: «Господь – надія моя». Навіщо ж переживати і боятися, якщо все відбувається з волі Його. А доброта і любов до людей Господа не піддаються сумніву. Це кожен відчуває протягом усього свого життя.
Псалом 90 (українською мовою)
1 Хто живе під охороною Всевишнього, той під покровом Бога Небесного оселиться.
2 Каже він до Господа: «Ти пристановище і захист мій, Бог мій, і я уповаю на Тебе».
3 Він спасе тебе від сіті ловця і від пошести згубної.
4 Плечима Своїми Він захистить тебе, і під тінню крил Його ти надійно спочиватимеш. Обороною тобі буде правда Його.
5 Не побоїшся страху вночі, ані стріли, що летить удень.
6 Ані пошести, що ходить у темряві, ані напасти духа зла опівдні.
7 Впаде біля тебе тисяча, і десять тисяч праворуч тебе, але до тебе не наблизиться.
8 Тільки очима твоїми будеш дивитися і помсту над беззаконними бачити.
9 Бо ти сказав: «Господь — надія моя», і Всевишнього ти обрав за оборонця собі.
10 Отже, не прийде до тебе лихо, і пошесть не наблизиться до оселі твоєї.
11 Бо Він ангелам Своїм звелить, щоб охороняли тебе на всіх путях твоїх.
12 На руках вони понесуть тебе, щоб нога твоя не спіткнулася об камінь.
13 На гаспида й василиска ти наступатимеш і потопчеш лева й змія.
14 Бо каже Господь: «За те, що він поклав надію на Мене, Я визволю його і захищу його, бо він знає ім’я Моє.
15 Буде кликати Мене, Я почую його; буду з ним у скорботі, визволю його і прославлю його.
16 Довгим життям обдарую його і дам йому спасіння Моє».
Радимо також прочитати:
- Молитва про захист перед іконою Покрови Богородиці
- Молитва про захист до Архистратига Михаїла