Город Садиба

Не забудьте накрити полуницю восени, щоб не померзла

Пропонуємо дізнатися, як укрити полуницю на зиму агроволокном так, щоб не було пізно й вона не замерзла та не «зіпріли» її кущі.

Товщина агроволокна

Всі думають, що чим товще шар, тим краще. Насправді краще два тонких шари, між якими є «повітряна подушка», яка й захищає культуру від холоду. Воно не гріє, а перешкоджає переохолодженню.

Висота

Не варто вкривати полуницю «впритул», матеріал не повинен притискати її до землі, а потрібно вкладати так, щоб була над рослинами повітряна подушка.

Ширина та рядки

Ширину підбирайте в залежності від схеми посадки. Садіть в три смуги, дві смуги — широке міжряддя, три смуги — широке міжряддя. Це дає можливість використовувати велику ширину та укрити більше кущів.

Вкрита трохи соломою та кукурудзою грядка полуниці, а поверх агроволокном не принесла, в підсумку, гарного результату. Частина кущів підіпріли, захворіли та пропали. Тому, потрібно використовувати рослинну мульчу або шар агроволокна.

Терміни

Накривають грядку полуниці з приходом стійких заморозків, при мінусових температурах. Чітких рекомендацій немає, бо все залежить від клімату та регіону. Орієнтовно вночі до  -6…-8°С, вдень без тривалого підвищення температури до плюсових. А ось при плюсовій температурі вдень та нічних заморозках вкривати рано, бо можливе підпрівання кущів при підвищенні температури. Утворився конденсат на агроволокні — шлях до гнилі, хвороб та загниванню коренів.

Дата публікації: 12.11.2021 img Поділитися