Як прибирати в домівці, де є дитина

З народженням малюка навіть в самих акуратних квартирах нерідко починає панувати хаос. Миритися з безладом, звичайно, не можна, і мами, прагнучи впоратися з брудом якомога швидше і ефективніше, користуються миючими засобами. Але чи безпечні вони? Чи не стане прагнення до чистоти причиною хвороби?

Стерильно – не завжди добре

В першу чергу, хотілося б застерегти матусь від зайвої старанності і в прибиранні. Вчені довели, що спроби створити в будинку, де росте маленька дитина, буквально стерильну атмосферу, небезпечні: імунна система, яка формується в перші два-три роки життя дитини, і, не стикаючись з достатньою кількістю бактерій, в буквальному сенсі виявляється “нетренованою”, не готовою протистояти хвороботворним мікробам.

З ще більшою кількістю мікробів доводиться контактувати, коли дитина вирушає в дитячий сад, а потім в школу. Не дивно, що малюк в результаті захворює. Стерильність необхідна в операційній, але не в дитячій кімнаті. Проживання в “тепличних умовах” вдома неминуче вийде боком пізніше. Якщо малюк здоровий, досить проводити вологе прибирання в дитячій тричі на тиждень. Найчастіше прибирати доводиться тільки якщо малюк захворів інфекційними, респіраторними захворюваннями або страждає на бронхіальну астму.

Прихована небезпека – алергія

Ще одна небезпека, про яку батьки нерідко забувають – висока ймовірність алергічних реакцій на більшість сучасних засобів побутової хімії.

Так, їх склад розроблений так, щоб звести до мінімуму витрати сил і часу на прибирання. Так, це дуже зручно, особливо – для зайнятої мами з немовлям на руках. Але кожен додатковий компонент в миючому засобі – це ще один потенційний алерген, який здатний істотно зашкодити здоров’ю навіть дорослої людини, не кажучи вже про дитину.

Які речовини особливо небезпечні

  • Поверхнево-активні речовини (ПАР) – саме вони допомагають впоратися з жиром на тканинах і поверхнях. Але, поступово накопичуючись в організмі, можуть ставати причиною алергії та збоїв в роботі імунної системи.
  • Хлориди. Хлор має потужну дезінфікуючу дію, але його надлишок може стати причиною сильних отруєнь, захворювань шкіри, серцево-судинної системи, і навіть онкологічних процесів.
  • Фосфати. Вступають в реакцію з ПАР і швидко проникають всередину людського організму, маючи руйнівну дію на клітини.
  • Аромати, барвники, стабілізатори та багато інших “допоміжних речовин” для виробництва побутової хімії застосовуються в основному безпечні. Але при надлишку таких компонентів вони можуть також ставати причиною отруєнь і алергії.

Що ж робити? Переходити на лимон і соду, по-перше, неефективно з точки зору витрат сил і часу, адже в такому випадку доведеться годинами драїти кімнату, позбавляючи в цей час і малюка і домочадців своєї уваги. По-друге, той же лимон – один з найсильніших алергенів, і використовувати його для прибирання кімнати маленької дитини просто небезпечно. Краще озброїтися спеціальним Універсальним миючим засобом для очищення кімнати і дитячих приладдя м’яким, гіпоалергенним, безпечним для крихти з-перше не життя. 

Правильно підібраний миючий засіб дозволить швидко і без шкоди для малюка провести прибирання в дитячій, очистити меблі і дитячі речі, і вже незабаром кімната крихти сяятиме чистотою!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook