Квітник Садиба

Кожної осені потрібно висаджувати цибулини тюльпанів в ґрунт. Ось чому…

Все залежить від регіону та його кліматичних особливостей. Також потрібно врахувати деякі особливості, які стосуються посадки тюльпанів.

Коли висаджувати

Висадку квітів проводять не раніше ніж за 1,5 місяця до перших передбачуваних заморозків.

Земля під час посадки повинна мати температуру +10°С не нижче. Температура навколишнього середовища +7..+5°С не нижче. Термін висадки, зазвичай, припадає на жовтень.

Не рекомендують садити тюльпани дуже рано, коли ще відносно тепло, а також в дуже пізні строки. В першому випадку рослини можуть піти в ріст, а в другому не зможуть добре вкоренитися, що призведе до загибелі їх.

Купівля якісного насіннєвого матеріалу

Існує безліч різних видів та сортів тюльпанів.

Вибирати їх потрібно за такими характеристиками:

  • цибулини мають бути міцними на дотик та з сухими лусочками;
  • без механічних пошкоджень, плям, цвілі та не бути придавленими;
  • мати щільну коричневу, тонку й цілісну захисну оболонку;
  • шийка у рослини повинна бути сухою та щільною;
  • з товстим денцем та зародками коренів;
  • розмір цибулин 3-4 см в діаметрі не більше.

Як підготувати посадковий матеріал 

Власний посадковий матеріал, після того, як відцвітуться квіти й зів’яне їхнє листя, потрібно викопати та добре просушити в затінку. Після необхідно відокремити маленькі дітки-бульбочки. Перед посадкою в землю дітки висадити окремо на ділянку дорощування, а цибулини діаметром 2 см та більше на початку протравити, щоб захистити їх від хвороб. Для цього замочують їх на півгодини у слабому розчині марганцю.

Підготовку ділянки до посадки тюльпанів готують за 30 днів.

Це повинна бути добре освітлена, вирівнена, без застою води та протягів ділянка. Її перекопують разом з комплексним добривом завглибшки 25-30 см. Можна приготувати добриво самостійно. Для цього на 1 кв. м. вносять доломітове борошно 0,5 кг, деревний попіл 200 г, компост чи перепрілий перегній 2 відра, сульфат калію 30 г, подвійний суперфосфат 50 г та аміачна селітра 25 г.

Висадка тюльпанів в землю

Великі екземпляри цибулин висаджують заглибивши їх на 12-15 см у землю, малого розміру на 8 см. Або на три висоти цибулини, це називається правило «трьох висот».

Відстань між рослинами

Можна висаджувати рослини на відстані 8-10 см чи 15-20 см одна від одної. Садять їх по сортах, щоб після краще збирати та визначати певний сорт для позначення його.

Дата публікації: 25.10.2021 img Поділитися