Город Садиба

Овочі-агресори: сім пар рослин, які не можна садити поряд

Не тільки люди, рослини теж можуть “не дружити” і навіть “ненавидіти” одна одну. Учені називають це явище алелопатією. Не будемо заглиблюватися у причини, просто розповімо, які рослини не варто садити поряд.

Цибуля і горох

Різні види цибулі і гороху не можна садити поряд, бо ці рослини не терплять один одного. Цибуля (а також часник) пригнічує ріст гороху. Краще по сусідству з горохом садити моркву, огірки, петрушку або кольрабі.

Картопля і помідори

Ці рослини належать до сімейства пасльонових, тому мають спільних шкідників і хвороби. Через це їх не можна садити поряд, інакше вони будуть заражати одне одного. Не варто садити поряд інші пасльонові: перець, баклажани, картоплю і томатами.

Перець і бобові

Не садіть поряд перець і бобові. Ці культури мають спільне грибкове захворювання, від якого гниють плоди. Антракнозом часто хворіють гарбузові культури (огірки, дині, кабачки, кавуни), ягідні чагарники (малина, агрус, смородина), полуниця. Їх також не варто висаджувати поруч з перцем, горохом, квасолею і бобами.

Морква і кріп

Фахівці не радять ці дві культури садити поряд. Також не варто поруч із морквою сіяти петрушку, бо вона пригнічуватиме ріст коренеплодів. Варто поряд з морквою садити горох, шпинат і цибулю.

Капуста і виноград

Якщо поряд з виноградом посадити капусту, то ягоди можуть бути несмачними. Біля винограду варто посадити базилік та орегано, які будуть відлякувати від лози шкідників. Добрі сусіди для винограду – ожина, горох, квасоля і конюшина. Для капусти добрим компаньйоном буде кріп, м’ята, розмарин, шавлія, чебрець.

Латук і броколі

Насіння латуку погано сходять на грядках, де раніше росла броколі, або поряд з нею. Поряд з латуком добре вирощувати цибулю, огірки, редиску, полуницю і буряк.

Листова гірчиця і буряк

Листову гірчицю вкрай небажано висівати поряд з буряком. Не менш шкодить гірчиці і “близькість” з соняшником. Найкращі сусіди для листової гірчиці – броколі, цвітна капуста, латук, цибуля.

Дата публікації: 30.03.2020 img Поділитися