синдром відкладеного життя

Не відкладайте життя на потім – це небезпечно

Учорашній день минув. Завтра ще не наступило. У вас є тільки сьогодні. Тож починайте жити! Що таке синдром відкладеного життя, які його причини і чим він небезпечний, пояснює психолог.

“Синдром відкладеного життя – це складне і важливе поняття, – пояснює психологиня Анжеліка Богданова. – Це стан, при якому люди відкладають важливі рішення та дії, необхідні, щоб покращити поточну ситуацію.

Він характеризується бездіяльністю, нерішучістю та відсутністю мотивації для досягнення цілей. Синдром відкладеного життя може виявлятися у різних сферах: у кар’єрі, стосунках, здоров’ї”.

“Коли-небудь потім”, “не на часі”, “після перемоги”, або Чим небезпечний синдром відкладеного життя

Чому розвивається синдром відкладеного життя

У сучасному світі, що швидко змінюється, люди бувають перевантажені вимогами повсякденного життя. Багато хто з нас відчуває стрес, тривогу і депресію, намагаючись відповідати вимогам, які висувають до них на роботі, в сім’ї, у спілкуванні з друзями.

Такий психологічний тиск може призвести до відчуття паралічу, коли людина почувається нездатною приймати осмислені рішення чи активно діяти для вирішення поставлених завдань.

Однією з основних причин синдрому відкладеного життя є страх. Люди можуть боятися невдачі, відмови чи невизначеності, і тому уникають будь-яких ризиків. Іншою причиною може стати відсутність віри в себе, і це не дозволяє повною мірою реалізувати прагнення прийняти нові виклики.

Цей шкідливий синдром має негативні наслідки для добробуту та якості життя. Зокрема, він може призвести до хронічної незадоволеності та суму.

Люди, які страждають від синдрому відкладеного життя відчувають себе застряглими в капкані, і в результаті відчувають погіршення психічного та фізичного здоров’я.

У нас усіх синдром відкладеного життя, або Поспішайте жити

Що робити, щоб почати жити сьогодні

Щоб подолати негативний стан, слід зробити кроки до його зміни. Треба вчитися долати страхи та всіма можливими способами підвищувати впевненість у собі.

А також намагатися отримувати максимальну вигоду з постановки досяжних цілей та створення плану дій для їх реалізації. Маленькі кроки покликані допомогти набрати обертів та викликати почуття виконаного обов’язку та задоволення.

Синдром відкладеного життя може мати значні негативні наслідки для добробуту та якості життя людини. Однак при правильному настрої та підході цілком можливо зробити позитивні кроки до подолання цього стану та жити повноцінним щасливим, не залишеним десь там у довгій шухляді, життям.

Авторка – психологиня Анжеліка Богданова

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook