Ортопедичні устілки допоможуть запобігти появі плоскостопості та іншим змінам форми стопи. Фахівці радять регулярно використовувати ортопедичні устілки жінкам, які більшу частину дня проводять на підборах.
Не варто говорити, що здоров’я ніг – досить важливий аспект. Але чомусь люди в гонитві за красою забувають про зручність у виборі взуття. Неправильно підібраний розмір, вузький носок, високий нестійкий каблук можуть значно погіршити стан вашого здоров’я. Справа в тому, що регулярне носіння взуття, яка викликає дискомфорт, призводить до активації руйнівних процесів в кістковій, м’язовій та сполучній тканині нижніх кінцівок.
Ціль використання
Навіщо потрібні ортопедичні устілки? Ортопеди стверджують, що регулярне використання ортопедичних устілок дозволяє мінімізувати ризик виникнення деформацій поздовжнього і поперечного зводу стопи. Крім цього, устілки дозволяють зайняти стопі анатомічно коректне положення, що сприяє правильному перерозподілу навантаження на нижні кінцівки і хребетний стовп.
Що дають устілки? Фахівці виділили список позитивного впливу використання ортопедичних устілок в повсякденному житті:
- розподіляють навантаження на всі опорні точки стопи, що значно розвантажує зв’язково-м’язовий апарат ноги;
- мінімізують шанс виникнення больових відчуттів під час пересування пішки;
- запобігають деформації кісткового каркаса стопи;
- мають амортизуючі властивості;
- зменшують набряклість;
- покращують циркуляцію крові і лімфи в нижніх кінцівках;
- надають «масажний ефект».
Лікарі наполегиво рекомендують носити устілки жінкам в період вагітності, оскільки вони сприяють зниженню навантаження на нижні кінцівки.
Важливий вибір
Як правильно вибрати ортопедичні устілки?
При виборі варто враховувати кілька критеріїв:
- вид устілок (профілактичні або терапевтичні);
- профіль стопи;
- висоту конструкції;
- матеріал виробу;
- розмір ноги.
Підбір виробів безпосередньо залежить від мети придбання. Якщо клієнту дошкуляє плоскостопість, то варто вибирати устілки зі супінатором, який надає підтримуючу дію подовжньому склепінню стопи. Для профілактичних цілей фахівці рекомендую носити напівустілки.
Як правило, матеріалом для виготовлення служать шкіра, пробка і поліуретан. Незалежно від матеріалу, устілки в обов’язковому порядку повинні бути просочені спеціальним розчином, що має бактерицидну дію.
Правила використання
Актуальним питанням є те, як носити устілки? Як вже було зазначено вище, підбирати устілку потрібно за параметрами стопи, а не за розміром взуття. Після покупки встановіть устілку таким чином, щоб п’ята вперлася в задник взуття, а супінатор виявився під склепінням стопи. У перший тиждень рекомендується застосування устілок на непостійній основі, оскільки ногам потрібно звикнути. Якщо ви купуєте устілку для занять спортом, то не варто в перші дні тестувати її на тривалих дистанціях. Після адаптації стоп, носіть устілки регулярно.
В середньому термін експлуатації ортопедичних устілок становить від 3 до 10 місяців (додатково треба запитати у консультанта). При появі деформації виробу варто придбати заміну.
Щоб продовжити трохи термін експлуатації ортопедичних устілок, необхідно їх чистити. З цією метою використовують спеціальні антибактеріальні розчини, що знищують патогенні і умовно-патогенні мікроорганізми. На ніч устілки потрібно виймати із взуття для забезпечення провітрювання і просушування.
Де купити?
Придбати ортопедичні устілки можна в мережі салонів медичної продукції Ortocomfort.ua. Магазин спеціалізується на реалізації сертифікованих товарів. На офіційному сайті є інтернет-каталог, що містить опис товарів з фото та основними характеристиками. Додаткову інформацію про товар можна отримати від команди кваліфікованих консультантів.