Миємо посуд без хімії. 6 простих домашніх засобів

Залишки хімічних сполук неминуче потрапляють в шлунково-кишковий тракт. Аби уникнути цього, можна скористатися рецептами домашніх засобів.

Від хімічних рідин та порошків страждає не тільки шкіра рук. Доведено, що засоби для миття посуду не до кінця змиваються навіть при ретельному полосканні у великій кількості води.

Мильна стружка

Досить просто приготувати гель, який може довго зберігатися в пластиковій пляшці. На 500 мл гарячої води знадобиться чверть склянки мильної стружки. Розмішувати треба доти, поки повністю не розчиниться. Потім, постійно помішуючи, влити по 2 столові ложки гліцерину і лимонного соку, 1 чайну ложку горілки або спирту.

Гірчиця

Рідину для миття посуду також можна приготувати з гірчичного порошку. Його розчиняють у воді 1:2 і дають настоятися. Гірчичний миючий засіб прекрасно розчиняє жир, м’яко очищає пригорілу їжу зі сковорідок і каструль, не пошкоджуючи тефлон та емалеві покриття.

Сода

Сода ідеально підходить для миття посуду із залишками підгорілої їжі. Содовий розчин застосовують для ополіскування скляних пляшок, а металеві поверхні, духовки і дека чистять содовим порошком. Засіб розчиняють у воді або наносять на вологу губку.

Лимон

Лимон – перевірений засіб для очищення забруднених поверхонь. Крім того, його шкіра і сік миттєво видаляють неприємні запахи від цибулі, часнику і риби.

Оцет

Оцет – теж популярний домашній засіб. Його можна використовувати як розведеним, так і концентрованим. Оцет добре відмиває скляний посуд, а також каструлі з вапняними відкладеннями і почорнілий від часу алюмінієвий посуд.

Дитяче мило

Універсальний миючий засіб, яким можна мити не тільки посуд, а й сантехніку: дитяче мило – 1 шматок, сода – 250 г (половина пачки), 2 склянки води. Мило натерти на тертці, додати спочатку 1 склянку води та добре розмішати, а тоді ще одну склянку та соду. Засіб відмиває усе, навіть вапняний наліт.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook