МОЗ оновило стандарти госпіталізації пацієнтів з COVID-19: що змінилося

Міністерство охорони здоров'я України змінило стандарт госпіталізації пацієнтів з коронавірусом. Тепер стаціонарному лікуванню підлягають українці у віці від 60 років, у яких хвороба протікає в середній важкості.

Раніше в стандарті не було умов щодо віку пацієнта. Людей з середньою важкістю госпіталізували лише при наявності тривожних симптомів.

Так, раніше пацієнтів з середнім перебігом COVID-19 забирали до лікарень лише при ознаках пневмонії чи дихальної недостатності – збільшення частоти дихальних рухів вище норми, кровохаркання, сатурація менше ніж 93%.

Тепер же госпіталізуватимуть усіх пацієнтів 60+ із середньою важкістю перебігу хвороби. У відомстві зауважили, що стандарти оновили з метою зменшення рівня смертності хворих серед цієї вікової групи.

До слова, медики приватних закладів охорони здоров’я також зможуть отримувати страхові виплати при інвалідності чи смерті, яка настала внаслідок COVID-19 при виконанні професійних обов’язків. Раніше це стосувалось лише працівників державних і комунальних установ.

Симптоми COVID-19, які свідчать про необхідність госпіталізації

Перелік симптом та станів, при яких пацієнту може знадобитись госпіталізація:

  • біль у грудній клітці;
  • важкість дихання, задишка у стані спокою, ознаки дихальної недостатності;
  • сатурація з рівнем кисню в крові менше ніж 92% (для вимірювання сатурації в домашніх умовах можна використовувати пульсоксиметр);
  • порушення свідомості;
  • інші ознаки, які загрожують життю та свідчать про критичний стан пацієнта.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook