покрова

1 жовтня – Покрова: історія свята і від чого захищає Богородиця

На Покрову заведено молитися іконі Покрови Божої Матері. Вважається, що всі прохання Богородиці в цей день будуть почуті. Про історію свята та які молитви потрібно читати цього дня, - у публікації.

Відтепер в Україні за новим церковним календарем свято Покрови Пресвятої Богородиці  святкують 1 жовтня.

На Покрову заведено відвідувати церковну службу і молитися перед іконою Покрови Божої Матері. Вважається, що всі прохання Богородиці в цей день будуть почуті.

Історія свята Покрова

Покрова символізує заступництво Богоматері за людей. Це свято миру, свято любові, свято милосердя.

Згідно з переказами, в 910 році Аскольд і Дір вирушили з походом на тодішній Константинополь. Столиці загрожувало руйнування храмів і наруга над християнами.

Тоді християни зібралися у храмі і піднесли до Бога молитви. Це було 1 жовтня за старим (а тепер новим) стилем.

Уночі перед християнами з’явилася Пресвята Богоматір в оточенні ангелів і святих. Довгий час Вона молилася зі сльозами. А потім зняла з голови покривало (покров) і вкрила всіх, хто зібрався в храмі.

Коли Пресвята Богородиця явилася, всі люди, взявши в руки хоругви, пішли хресним ходом. У той час кораблі недругів наближалися, але зненацька з неба пішов вогненний дощ і спалив кораблі.

Місто залишилося неушкодженим, і люди дякували Богу. Тоді Аскольд і Дір прийняли Таїнство Хрещення, прибули на Київську Русь вже не язичниками, а християнами.

Символ та значення Покрови Богородиці

Свято Покрови Божої Матері та ікона Покрови – зворушливий символ невпинного заступництва Владичиці за рід людський. Воно є одним із найвеличніших свят, тому на честь нього досить часто освячують новозбудовані храми.

Покров Пресвятої Діви – знак любові та участі, які Матір Божа відчуває до людей. Його благодать незримо осіняє й захищає кожну людину, оберігаючи від гріха і допомагаючи в нелегкий час.

молитва до Богородиці

На іконах Покрови традиційно Богородицю зображають із розпростертим на своїх руках омофором (покривалом). Її покров і захист простягається не лише на людські тіла, а й насамперед – на їхні душі. При цьому Діву Марію оточують сонми святих.

Цей священний образ символізує заступництво Богоматері за людський рід. Тому до ікони Покрови Пресвятої Богородиці звертаються, просячи про заступництво та захист від небезпек і нещасть, оскільки її молитва до Господа є дуже сильною.

Прикмети на свято Покрови

У народі Покрова вважався першою зустріччю осені із зимою. Часто цього дня  з’являвся іній на траві, іноді випадав перший сніг. Існує багато прикмет, пов’язаних зі святом Покрови.

  • Якщо березове листя не обсипалося з дерева – перший сніг випаде нескоро.
  • Листя вишні зелене – зима буде суворою.
  • Якщо на Покрову зграї птахів відлітають зимувати – чекайте холодну ранню зиму.
  • Пішов дощ на Покрову – до кінця жовтня буде похмуро.
  • Вітер на Покрову – до вітряної весни

Від чого захищає ікона Покрови Богородиці

  1. Свята Богоматір чує всі прохання, які йдуть від чистого серця. Богородиця полегшує страждання людини і очищає душу.
  2. Ікона захищає від недуг і бід, допомагає впоратися зі зневірою і шкідливими помислами, дарує сімейне щастя.
  3. Перед іконою можна просити щастя для друзів, близьких і рідних. Звертатися до ікони можна в будь-який час дня. Повісити ікону будинку можна навпроти вхідних дверей або у східному кутку.
  4. Іконі Покрови Діви Марії часто моляться самотні і овдовілі люди. Вони просять сімейного щастя і надійних відносин, міцного шлюбу. Ця ікона допомагає з’єднати серця.

Молитва перед іконою Покрови Богородиці

Молитва іконі Покрови Божої Матері

Молитва 1

Молитва 2

О Пречистая Діво, Мати Господа Всевишніх сил, Неба і землі козацької Царице, Богохранимого стольного града Києва і всієї держави нашої України-Руси – Всемогутня Заступнице! Прийми всехвальні й подячні піснеспіви ці від нас, недостойних рабів Твоїх, і піднеси молитви наші до Престолу Бога і Сина Твого, щоби був милостивим до неправд наших і послав благодать Свою до тих, хто шанує Всечесне ім’я Твоє і з вірою та любов’ю вклоняється благовісній іконі Твоїй. О, Владичице Пресвятая, змилуйся над немічними людьми твоїми, позбав нас зневіри, відчаю, гніву, ворожнечі, недовір’я, заздрощів, наклепу, ненависті, марнославства і гордощів бісівських, а відтак зглянься на всіх нас милістю Твого заступництва.

Підійми нас із глибини гріховної і просвіти сердечні очі наші, щоби бачити Спасіння. Будь милосердною і тут, і там: як на стороні земного буття, так і на Страшному Суді Сина Твого. Ти після Бога перша наша Надія і Заступниця всіх, хто прибігає до тебе з вірою. Збережи соборність землі нашої Україноруської, покрий нас Святим Твоїм Омофором від зазіхання злих нечистих сил та усякого супостата, нехай буде в країні нашій правда Господня, та хай збережуться в народі нашому святодідівська мова та звичаї. Бо молимося до Тебе Пречиста і Непорочна Діво як до Всемогутньої Заступниці та Винуватиці спасіння нашого і величаємо Святе та Величне ім’я Отця і Сина і Святого Духа в Троїці славимого і поклоняємого Бога, нині і повсякчас і навіки віків. Амінь.

Молитва 3 до Пресвятої Богородиці про заміжжя

О, Пресвята Діво Маріє, прийми молитву цю від мене, негідної слуги Твоєї, і вознеси її до Престолу Бога Твого Сина, нехай милостивий він буде до прохань наших. Прибігаю до Тебе як до Заступниці нашої: почуй нас, що моляться Тобі, покрий нас покровом Твоїм і випроси у Бога Сина Твого для нас всіх благ: подружжю любові та злагоди, дітям послуху, скривдженим терпіння, скорботним благодушності, всім нам духу розуму і благочестя, духу милосердя і лагідності, духу чистоти і правди.

Збережи мене від гордості й самолюбства, дай же мені охоту до праці і благослови труди мої. Як Закон Господа Бога нашого наказує людям у чесному подружжі жити, то приведи мене, Матір Божа, до нього, не для догоджання бажанню моєму, а для виконання призначення Отця нашого Святого, бо Він Сам сказав: недобре чоловікові бути одному і, створивши йому жінку на помічницю, благословив їх рости, множитися і населяти землю. Амінь

Пресвята Богородице, вислухай смиренну молитву з глибини дівочого серця мого: дай мені чоловіка чесного й побожного, щоб ми в любові з ним і згоді прославляли Тебе, милосердного Бога: Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook