Духовність Сім'я

Молитва на Покрову, від чого захищає Богородиця та коли потрібно до неї звертатися

На Покрову заведено молитися іконі Покрови Божої Матері. Вважається, що всі прохання Богородиці в цей день будуть почуті. Про історію свята та які молитви потрібно читати цього дня, – у публікації.

Щороку в Україні 14 жовтня відзначається велике православне церковне свято – Покрова Пресвятої Богородиці.

На Покрову заведено відвідувати церковну службу і молитися іконі Покрови Божої Матері. Вважається, що всі прохання Богородиці в цей день будуть почуті.

Історія свята

Покрова Пресвятої Богородиці історія свята / фото fresh-cards.ru

На Покрову відзначають заступництво Богоматері за людей. Згідно з переказами, в 910 році в Константинополі язичники напали на місто. Столиці загрожувало руйнування храмів і наруга над християнами. У неділю віряни зібралися в храмі і піднесли молитви до Бога в проханні про допомогу.

О четвертій годині ночі перед християнами з’явилася Пресвята Богоматір в оточенні ангелів і святих. Богородиця зняла з голови покривало (покров) і вкрила всіх, хто зібрався в храмі. Так Діва Марія подарувала людям священний захист від ворогів і захистила місто.

Символ та значення Покрови

Свято Покрови Божої Матері та ікона Покрови – зворушливий символ невпинного заступництва Владичиці за рід людський. Воно є одним із найвеличніших свят, тому на честь нього досить часто освячують новозбудовані храми.

Покров Пресвятої Діви – знак любові та участі, які Матір Божа відчуває до людей. Його благодать незримо осіняє й захищає кожну людину, оберігаючи від гріха і допомагаючи в нелегкий час.

Людство перебуває під захистом Богородиці, яка своїм омофором покриває християн / фото: rusregioninform.ru

На іконах Покрови традиційно Богородицю зображають із розпростертим на своїх руках омофором (покривалом). Її покров і захист простягається не лише на людські тіла, а й насамперед – на їхні душі. При цьому Діву Марію оточують сонми святих.

Цей священний образ символізує заступництво Богоматері за людський рід. Тому до ікони Покрови Пресвятої Богородиці звертаються, просячи про покровительство та захист від небезпек і нещасть, оскільки її молитва до Господа є дуже сильною.

Прикмети на день Покрова

У народі Покрова вважався першою зустріччю осені із зимою. Часто цього дня  з’являвся іній на траві, іноді випадав перший сніг. Існує багато прикмет, пов’язаних зі святом Покрови.

  • Якщо березове листя не обсипалося з дерева – перший сніг випаде нескоро.
  • Листя вишні зелене – зима буде суворою.
  • Якщо на Покрову зграї птахів відлітають зимувати – чекайте холодну ранню зиму.
  • Пішов дощ на Покрову – до кінця жовтня буде похмуро.
  • Вітер на Покрову – до вітряної весни

Від чого захищає ікона Покрови Богородиці

Свята Богоматір чує всі прохання, які йдуть від чистого серця. Богородиця полегшує страждання людини і очищає душу. Ікона захищає від недуг і бід, допомагає впоратися зі зневірою і шкідливими помислами, дарує сімейне щастя.

Перед іконою можна просити щастя для друзів, близьких і рідних. Звертатися до ікони можна в будь-який час дня. Повісити ікону будинку можна навпроти вхідних дверей або в східному кутку.

Іконі Покрови Діви Марії часто моляться самотні і овдовілі люди. Вони просять сімейного щастя і надійних відносин, міцного шлюбу. Ця ікона допомагає з’єднати серця.

Молитва іконі Покрови Богородиці

Молитва іконі Покрови Божої Матері / фото 112.ua

***

О Пречистая Діво, Мати Господа Всевишніх сил, Неба і землі козацької Царице, Богохранимого стольного града Києва і всієї держави нашої України-Руси – Всемогутня Заступнице! Прийми всехвальні й подячні піснеспіви ці від нас, недостойних рабів Твоїх, і піднеси молитви наші до Престолу Бога і Сина Твого, щоби був милостивим до неправд наших і послав благодать Свою до тих, хто шанує Всечесне ім’я Твоє і з вірою та любов’ю вклоняється благовісній іконі Твоїй. О, Владичице Пресвятая, змилуйся над немічними людьми твоїми, позбав нас зневіри, відчаю, гніву, ворожнечі, недовір’я, заздрощів, наклепу, ненависті, марнославства і гордощів бісівських, а відтак зглянься на всіх нас милістю Твого заступництва. Підійми нас із глибини гріховної і просвіти сердечні очі наші, щоби бачити Спасіння. Будь милосердною і тут, і там: як на стороні земного буття, так і на Страшному Суді Сина Твого. Ти після Бога перша наша Надія і Заступниця всіх, хто прибігає до тебе з вірою. Збережи соборність землі нашої Україноруської, покрий нас Святим Твоїм Омофором від зазіхання злих нечистих сил та усякого супостата, нехай буде в країні нашій правда Господня, та хай збережуться в народі нашому святодідівська мова та звичаї. Бо молимося до Тебе Пречиста і Непорочна Діво як до Всемогутньої Заступниці та Винуватиці спасіння нашого і величаємо Святе та Величне ім’я Отця і Сина і Святого Духа в Троїці славимого і поклоняємого Бога, нині і повсякчас і навіки віків. Амінь.

 

Дата публікації: 14.10.2021 img Поділитися