На напівзруйнованій стіні проявилася ікона Богородиці

Знести стіну, на якій проявився образ Богородиці, не піднялася рука. Ця ікона має назву "Знамення". І люди вірять, що це знак. 

У Полтаві на стіні проявилася ікона Богородиці. Це трапилося на території колишнього ринку. Забудовники вирішили демонтувати всі будівлі на його території, а на цьому місці звести житловий комплекс. Але коли будівельники на одній зі стін побачили образ Божої Матері, у них рука не піднялася його знести.

Про це розповів житель Полтави, депутат Київської райради Вадим Сорока. За його словами, весь колишній ринок знесли, а стіну з іконою залишили.

“На цьому місці збираються будувати нові будинки та підрядник, який демонтував ринок, не зніс стіну на якій написана ікона. Його слова: “Я і мої люди на це не наважимося!”.

Цю ікону намалював попередній власник приміщення Максим. Перед тим, як його полишити, чоловік замалював образ фарбою. Проте з часом ікона все одно проявилася під дією дощів і сонця.

На стіні зображена ікона “Знамення”: Богоматір з молитовно піднятими руками і Божественне Немовля на її лоні. Це одне із найдавніших зображень Богородиці. Такий тип ікон має назву “Оранта” і символізує заступництво Богородиці за скривдженими, розраду скорботних, захист усього людського роду. Фреска “Знамення” також є у Києві у Михайлівському Золотоверхому соборі.

Кажуть, що у Полтаві на місці, де зараз стоїть стіна з іконою, колись був храм. Нині містяни обговорюють різні варіанти, що зробити з образом. Пропонують на цьому місці поставити капличку або церкву. Кажуть, можливо, це сама Богородиця так явилася людям, бо хоче бути в цьому місці.

Власники земельної ділянки таки вирішили зберегти образ. Його відділять від решток стіни і законсервують. У майбутньому зображення Богоматері планують поєднати із навколишнім благоустроєм житлового комплексу.

 

 

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook