місячний посівний календар на 2023 рік

Місячний посівний календар 2023: сприятливі дні для висівання розсади

Давно помічено, що Місяць впливає на ріст рослин. Тому, плануючи висівання розсади, варто звірятися з місячним календарем, враховувати фази Місяця та його перебування у "родючих" знаках зодіаку. 

Перед висіванням розсади насамперед треба враховувати кліматичні умови свого регіону. Адже терміни посадки рослин в ґрунт різняться для середньої смуги й південних або північних областей. А значить, і висівати насіння слід в першу чергу відповідно до них і рекомендованих термінів посадки у ґрунт.

Але нерідко буває, що начебто і вчасно все посіяли, а урожай слабенький. Наприклад, у моркви з буряком була пишна гичка, а коренеплоди під нею виявилися дрібними. Можливо, причина у тому, що посіяли у невідповідну фазу місяця або під час перебування місяця у “неплідному” знаку зодіаку.

  1. Рослини, які ростуть догори або дають плоди у наземній частині (помідори, капуста, перець, огірки тощо), треба сіяти у ті фази місяця, коли він росте.
  2. Коренеплоди (селера, буряк, цибуля тощо), навпаки, коли місяць спадає. Також слід враховувати знак зодіаку, в якому перебуває місяць.

Найбільш родючі знаки: Козоріг, Риби, Тілець, Рак, Терези та Скорпіон. Нічого не можна сіяти у час Молодика або повні, а також два дні до і два дні після.

Сприятливі дні для посіву насіння овочів на розсаду

посев семян на рассаду

Виростити хорошу розсаду не так і складно, якщо дотримуватись низки правил. Перше, що необхідно, – це використовувати якісне насіння від перевірених виробників. Не менш важливий і ґрунт для розсади: його можна придбати в магазині або зробити власноруч. Головне, щоб він складався з таких компонентів, як торф, перегній і дернова земля.

Правильно потрібно підібрати і горщики для посадки. Краще вибирати спеціальні контейнери, торф’яні або паперові горщики.

І звичайно, велике значення має вибір часу посадки насіння на розсаду. Враховувати треба як саму культуру (її насіння може проростати довго або, навпаки, швидко), її сорт (ранній, середньостиглий або пізній), так і регіон, де вона буде рости.

Висівання перцю на розсаду

рассада перца

Перець висівають на розсаду в перших числах березня або вкінці лютого, адже для визрівання йому потрібно мінімум 15 тижнів. Тож якщо ви хочете насолодитися першими плодами вже в червні-липні, висівати перець треба не пізніше початку березня, а ще краще в лютому.

На пакетиках насіння вказаний орієнтовний час посадки, звіривши який з Місячним календарем, ви зможете визначитися з оптимальною датою. Але враховуйте те, що перець сходить досить довго. Тому перед посівом насіння потрібно підготувати, тобто проростити. На це буде потрібно 2-3 дні.

Козоріг, Риби, Тілець, Рак, Терези та Скорпіон.

Найбільш сприятливі дні

  • У лютому: 2, 3, 4, 22, 25, 26.
  • У березні: 2, 3, 24, 25, 29, 30, 31.
  • У квітні: 22, 25, 26, 27.

Висівання баклажанів на розсаду

росток баклажана

Такий примхливий овоч, як баклажан, також потребує раннього посіву на розсаду. Це теплолюбна рослина, її можна пересаджувати в ґрунт лише через 65-70 днів після висівання. У середній смузі це орієнтовно третя декада травня, в південних регіонах – початок квітня, а на півночі – перша декада червня.

Нескладно порахувати приблизний день посіву: відніміть від передбачуваної дати пересадки в ґрунт 70 днів, протягом яких розсада буде вирощуватися в будинку.

Найбільш сприятливі дні

  • У лютому: 2, 3, 4, 22, 25, 26.
  • У березні: 2, 3, 24, 25, 29, 30, 31.
  • У квітні: 22, 25, 26, 27.

Висівання помідорів на розсаду

рассада томатов

Час посіву насіння томатів на розсаду залежить від обраного вами сорту й місця, де ви їх плануєте вирощувати (в теплиці або відкритому ґрунті). На пакетиках насіння завжди вказується термін дозрівання овочів, який відраховується від часу появи сходів до збору врожаю.

Насіння помідорів починає проростати на 3-5-й день після посіву. Щоб прискорити сходи, замочіть його у теплій воді на добу.

Скоростиглі томати можна зривати вже через 80-100 днів після проростання насіння, середньостиглі – через 110-120 днів і пізньостиглі – до 140 днів.

Для теплиці висіяти насіння можна раніше, вже в лютому, а ось для відкритого ґрунту це слід відкласти до середини березня. При пізній весні терміни можуть зсунутися ще на кілька тижнів.

Найбільш сприятливі дні

  • У лютому: 2, 3, 4, 22, 25, 26.
  • У березні: 2, 3, 24, 25, 29, 30, 31.
  • У квітні: 22, 25, 26, 27.

Висівання огірків на розсаду

рассада огурцов

Із висіванням огірків на розсаду поспішати не варто, тому що вони проростають швидко та вже через два-три тижні готові до пересаджування. У середній смузі огіркову розсаду зазвичай пересаджують у відкритий ґрунт на початку травня, тому висівати насіння там слід не раніше другої декади квітня.

У південних регіонах терміни посадки припадають на початок березня, а в північних – на перші числа червня.

Не давайте розсаді огірків перерости, інакше вони погано перенесуть пересадку і довго потім будуть приживатися.

Найбільш сприятливі дні

  • У лютому: 2, 3, 4, 22, 25, 26.
  • У березні: 2, 3, 24, 25, 29, 30, 31.
  • У квітні: 22, 25, 26, 27.
  • У травні: 3, 23, 24, 30, 31.

Висівання капусти на розсаду

рассада капусты

Хоча капуста і невибаглива рослина, проте потребує великої кількості світла. Його нестача призводить до витягування і пожовтіння розсади. Тому для молодих рослин потрібно виділити найбільш освітлене місце в будинку.

Розсада капусти витягується також і через занадто високу температуру при її вирощуванні (особливо в нічний час). Тому після проростання насіння помістіть розсаду в більш прохолодне приміщення, температура в якому не повинна перевищувати 13-14 °C вдень і 9-10 °C вночі.

Залежно від сорту, капусту на розсаду висівають в різні терміни: ранню – з середини березня, середньостиглі сорти – з другої половини квітня і пізні – з початку квітня. Після появи сходів ранню розсаду першою пересаджують у відкритий ґрунт через 30-40 днів, другу – через 40-50 днів і третю – приблизно на 50-60-й день.

Найбільш сприятливі дні

  • У лютому: 2, 3, 4, 22, 25, 26.
  • У березні: 2, 3, 24, 25, 29, 30, 31.
  • У квітні: 22, 25, 26, 27.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook