Город Садиба

Як виростити здорову розсаду, заощадити час і гроші

Вирощування розсади власноруч заощаджує час (адже врожай дозріває набагато раніше) і гроші (готова розсада коштує у десятки і навіть сотні разів більше за вирощену власноруч). Тож що потрібно, щоб виростити здорову розсаду?

Обробка насіння

Якщо ви прагнете отримати ранній врожай, то й культури, відповідно, повинні бути ранніх сортів. Насіння може бути повністю підготовлене до висівання (оброблене стимуляторами росту і препаратами для захисту від шкідників та хвороб). Якщо ваше насіння не оброблене, слід додатково подбати про те, щоб воно дружно зійшло та було стійким до хвороб.

Для цього насіння перед висіванням треба:

  • знезаразти (наприклад, замочити у рожевому розчині марганцівки на 15-20 хв);
  • замочити (можна у звичайній або у воді із додаванням стимулятора росту);
  • загартувати (набрякле насіння витримати 12 год при кімнатній температурі, а потім ще 12 год у холодильнику і так 2-3 дні) .

Хороший підготовлений ґрунт

Зазвичай ґрунтосуміш для розсади готують з осені із садової землі, торфу, компосту тощо. Можна також купити готовий ґрунт для вирощування розсади. У будь-якому разі перед висіванням насіння його треба знезаразити, щоб позбутися збудників хвороб та личинок шкідників.

Дотримання температурного і світлового режиму

Багато культур висівають у березні і навіть у лютому, коли світловий день короткий. У цей час рослинам бракує природного світла, і вони витягуються, ростуть слабкими. Тому розсаду варто досвічувати зранку і ввечері, а подекуди і весь день. Температура теж має значення. Деякі культури люблять нижчу температуру, ніж є у житловому приміщенні, і це треба враховувати.

Пікірування

Якщо ви не висіваєте розсаду одразу в індивідуальні стаканчики чи контейнери, а в один чи кілька спільних, її потрібно буде пікірувати. І при цьому важливо не затягувати з цим, щоб розсада не витягнулася і не почала хворіти. Зазвичай пікірують розсаду, коли на ній з’являються перші два справжні листочки.

 

Дата публікації: 28.01.2021 img Поділитися