Мама – це не про мене: чому ми боїмося материнства

Страх материнства - проблема, з якою стикається багато жінок. Часто причини - психологічні, родом з дитинства.

Радість материнства вважається однією з найбільших у житті жінки. Однак рідко хто чесно зізнається, з якими проблемами стикається під час вагітності та після пологів. І справа не тільки у здоров’ї чи фізіології, деякі аспекти мають цілком психологічний характер. Страх материнства – проблема, з якою стикається багато жінок.

Безліч турбот, тривог і страхів підстерігають майбутніх і новоспечених матусь. Найчастіше вони пов’язані безпосередньо з материнством.

Скільки разів кожна вагітна думала про те, а чи буде вона хорошою матір’ю? Чи зможе виховати дитину правильно? Чи вдасться дати малюкові все необхідне?

Основні причини, чому жінки бояться материнства

  1. Поганий досвід минулого. Одна з головних проблем – це досвід своїх батьків. Якщо жінка росла в несприятливих умовах або розчарована у методах виховання своїх батьків, вона побоюватиметься повторити їхні помилки.
  2. Страх помилок. Друга причина найчастіше випливає з першої. Дуже часто страх неправильного виховання або ставлення до дитини є суттєвою перепоною для жінки.
  3. Непосильна ноша відповідальності. Деякі майбутні мами бояться, що не витримають відповідальності, що ляже на них після народження малюка. Зобов’язання перед майбутньою дитиною та самим соціумом видається непосильним.
  4. Незнання як бути “мамою”. Ще одна причина, причому досить надумана, це побоювання, що жінка не підготовлена до материнства. Іншими словами, вона просто не знає, як бути мамою, боїться, що не зможе бути такою, як прийнято в суспільстві.
  5. Низька самооцінка. «Я не заслуговую бути мамою» — ось найпоширеніша причина серед жінок, які не отримують заслуженого кохання та розуміння. Можливо, проблема пов’язана з думкою про те, що жінка може бути недостатньо хорошою в іншій соціальній категорії (як друг, сестра, дружина) або, навпаки, вона дуже вимоглива до себе.
  6. Відсутність підтримки. Деколи страх материнства виникає через розуміння, що допомогти і підтримати у процесі виховання буде нікому. Найчастіше цьому страху піддаються матері-одиначки або жінки з низьким соціальним статусом. Відсутність фінансів, власного житла та рідних, які підтримують, виражається в страху бути матір’ю.
  7. Боязнь пологів. Побоювання болю і пологів – по праву найпоширеніша причина страху материнства у жінок. При цьому вона є однією з тих, якої найпростіше усунути чи уникнути.

Чи станете ви хорошою мамою? Відповідь вкрай проста: ви ніколи не будете готові стати матір’ю. Всі жінки через це проходять, десь роблять незначні помилки, але завжди виправляються. Не треба боятися того, що може принести у ваше життя новий сенс та стимул.

Розберіться в причинах, що викликали страх, зрозумійте їх і поборіть. Материнство чудове! І жодні страхи не повинні зупиняти вас, адже майбутня дитина стане тим самим світлом надії та радості, яке осяє ваше життя.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook