запаморочення

Макітриться у голові: три важливі поради при запамороченні

У вас теж іноді паморочиться у голові і "пливе" картинка перед очима? Тоді знайте, що запаморочення є симптомом великої кількості захворювань, в тому числі таких, що загрожують життю.

Основною ознакою запаморочення є ілюзія руху самої людини або зображення, яке вона бачить. Запаморочення є симптомом великої кількості захворювань, в тому числі таких, що загрожують життю.

Запаморочення часто плутають з іншими станами. В основному, пацієнти скаржаться на відчуття нудоти, наближення втрати свідомості, відчуття як після катання на каруселі, нестійкість, похитування при ході. Однак, такі скарги характерні для переднепритомного стану і поєднуються з блідістю шкірних покривів, прискореним серцебиттям, нудотою, потемнінням у очах, підвищеною пітливістю.

Справжнє запаморочення – це відчуття обертання самої людини або предметів навколо неї, що супроводжується порушенням орієнтації в просторі. Воно нерідко також супроводжується вегетативними симптомами – нудотою, блюванням, підвищеною пітливістю.

Що робити, якщо ви відчули запаморочення?

В такому випадку необхідно якомога швидше звернутися до невролога. Лікар має встановити, коли виникло запаморочення, чим воно було викликане, якими супроводжувалося симптомами, які ліки приймає пацієнт, чи не було у нього нещодавно будь-яких травм голови або шиї.

Пам’ятайте, що цю проблему не можна відкладати на потім. Не думайте, що вона вирішиться сама собою – відстрочка може погіршити ваш стан і спричинити серйозні ускладнення. Самолікування в цьому випадку не тільки не ефективне, але й може сприяти переходу хвороби в хронічну форму, приводити до пізньої діагностики захворювання.

Рекомендовано дотримуватися таких порад при запамороченні

  1. Якщо напад запаморочення застав вас зненацька, в першу чергу необхідно заспокоїтися і намагатися уникнути паніки.
  2. Якщо запаморочення не викликано транспортним захитуванням, спробуйте сфокусувати погляд на певному предметі і не заплющувати очі. При цьому варто присісти або прилягти, знайти зручне положення.
  3. Виміряйте артеріальний тиск. При підвищеному тиску не слід намагатися відразу різко його знижувати. Пам’ятайте: різке зниження артеріального тиску в більшості випадків виявляється більш небезпечним ніж його підвищення.
  4. Прийміть таблетку заспокійливого засобу (хоча б валер’янки) і помасажуйте рефлекторні точки, що розташовані на кистях рук в ямці між великим і вказівним пальцями.
  5. Після приступу раптового запаморочення слід якомога швидше звернутися до лікаря-невролога. Фахівець допоможе провести необхідну діагностику та виявити основне захворювання, що викликає запаморочення, а також призначити ефективне лікування.

При запамороченні, що різко з’явилося, особливо у поєднанні з порушенням мовлення, слабкістю або незручністю в руці або нозі, двоїнням в очах, онімінням або іншими розладами чутливості необхідно негайно викликати «швидку допомогу». У цьому випадку не слід приймати жодних ліків, не порадившись з лікарем.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook