Як допомогти батькам, якщо у них з’явилися проблеми з пам’ятю

Помітили, що мама або тато стали забудькуватими? Повторюєте по кілька разів - все одно не запам'ятовує? Помітили проблеми з пам'яттю? Ось що треба робити...

Із розладами пам’яті та уваги у людей після 50-ти років пов’язано чимало психоневрологічних симптомів та хвороб. Правильно визначити діагноз та призначити відповідне лікування зможе тільки спеціаліст – невролог, психіатр чи психотерапевт у медичному закладі.

Старшим людям складно визнати свою неуважність, забудькуватість. Адже для них втрата психічної повноцінності навіть важча, ніж фізичної. Тому що вони пов’язують це з почуттям провини, власної нікчемності, зниженням самооцінки та власної значущості.

Через це ваша мама або тато й не хоче визнавати себе «хворою» людиною або такою, що потребує допомоги. До згаданих вище переживань може додаватися страх того, що її покинуть саму, вона нікому буде не потрібна, діти відвернуться тощо.

Тому ваше завдання, враховуючи такі почуття, запевнити батьків, що ви любите їх, як і раніше, будете доглядати та піклуватися, хай що буде. А для того, щоб переконати, що візит до лікаря потрібний, можна навести приклад будь-якої іншої недуги, яку ваш батько або мама успішно вилікували завдяки прийому медикаментів.

Так і тут, адже що раніше почнеться лікування, то кращі можуть бути результати та менші негативні наслідки.

Психологічна підтримка потрібна також і вам та тим, хто живе із вашими батьками. Адже це справді непросто. Терпеливості й успіхів вам!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook