Лікування ГРВІ взагалі і грипу зокрема – це створення таких умов, щоб організм легко впорався з вірусом. Головна біда в тому, що тепло вдягти, зволожити, провітрити, не пхати їжу і напої – це по-нашому називається «не лікувати», а «лікувати» – це послати тата в аптеку.
Рекомендарії лікаря Євгена Комаровського:
1. Тепло одягнутися, але в кімнаті має бути прохолодно й волого. Температура 18–20 °С (краще 16, ніж 22), вологість 50–70% (краще 80, ніж 30). Мити підлогу, зволожувати, провітрювати.
2. Категорично не примушувати їсти. Якщо просить (якщо хочеться) – дати легке, вуглеводне, рідке.
3. Пити (поїти). Пити (поїти). Пити (поїти)!
Температура рідини має дорівнювати температурі тіла. Пити багато. Компоти, морси, чай (у чай дрібно порізати яблучко), відвари родзинок, кураги. Якщо дитя вередує, хай п`є що завгодно, аби пило. Ідеальні для пиття – готові розчини для пероральної регідратації, продаються в аптеках (регідрон, хумана електроліт, гастроліт, нормогідрон і т. д.).
4. Ніс часто промивати сольовими розчинами.
5. Усі «відволікаючі процедури» (банки, гірчичники, розмазування по тілу жиру нещасних тварин кіз, борсуків і т. д.) – класичний совковий садизм і психотерапія (треба щось робити). Парити дітям ноги (доливаючи окріп у миску), робити парові інгаляції над чайником або каструлькою, розтирати дітей спиртовмісних рідинами – божевільний батьківський бандитизм.
6. Якщо надумали боротися з високою температурою – тільки парацетамол або ібупрофен. Категорично не можна аспірин.
7. При ураженні верхніх дихальних шляхів (ніс, горло, гортань) жодні відхаркувальні засоби не потрібні – вони тільки підсилять кашель. Ураження нижніх дихальних шляхів (бронхіти, пневмонії) самолікування жодним чином не стосуються. Ліків, які пригнічують кашель (в інструкції написано «протикашльова дія»), не можна давати категорично!
8. Протиалергічні засоби не мають до лікування ГРВІ жодного стосунку.
9. Вірусні інфекції не лікують антибіотиками. Антибіотики не зменшують, а збільшують ризик ускладнень.
10. Усі інтерферони для місцевого застосування і для ковтання всередину – ліки з недоведеною ефективністю або «ліки» з доведеною неефективністю.