Здоров'я та краса Схуднення

Як змусити себе тренуватись регулярно?

Що робити, якщо для регулярних тренувань бракує сили волі та дисциплінованості або тренуватися просто лінь? “Чарівний рецепт” дає тренер та експерт зі схуднення.

Сила волі, лінь, дисциплінованість – це все абстрактні поняття, меми якщо бажаєте. Цього нема, це вигадки. Нині мова піде про дисципліну.
Дисциплінованість – це всього лиш наше спостереження. Наприклад, коли ми спостерігаємо, як певний індивід регулярно, систематично та постійно мотиляє своїми кінцівками, стискаючи в них важкі гантелі, ми закріплюємо йому на лобі ярлик «дисциплінований». Але, це всього лиш наше бісове спостереження. Пропоную заглянути, що ж за ним ховається. Ви не проти? Супер!
Ми, найрозумніші ссавці – гедоністичні істоти. Всі ми прагнемо переживати позитивні емоції, ба більше, всі наші дії спрямовані на це, абсолютно всі. Проаналізуйте все, що ви робили сьогодні, і ви дійдете до того, що перебували в пошуку чогось звеселяючого душу. Якщо ж не дійдете до такого висновку, то погано старались.
От що ви робите зараз? Читаєте мій допис. Чому? Ви очікуєте отримати позитивні емоції – викид дофаміну – від того, що дізнаєтесь щось нове. В психології це називається ага-ефектом, в простонароді – інсайт. А ще, звісно, ви отримуєте невимовне естетичне задоволення від того як я складаю до купи літери.
Людина, яка регулярно виконує вправи, відрізняється від тієї, що робить це раз через п’ять, тим що вона знаходить позитивні емоції в цьому занятті. І все це, звісно ж, в голові, і я не тільки про дофамін – нейромедіатор задоволення. Вона робить неприємно собі, усвідомлюючи, яку користь собі приносить. І це усвідомлення тішить її. А ще ця людина кайфує, долаючи саму себе, подумки хвалить себе. В психології це обзивається самопідкріпленням, що також підвищує дофамін.
Так, це ще й звичка, але звичка виконувати вправи нам не дістається від двох осіб, які одного разу не на жарт озадачились продовженням людського роду. Звичка якраз потребує регулярного повторення дії.
Якщо ви ще досі не виконуєте фізичні вправи на постійній основі, заспокійтесь, у вас нема проблем з дисципліною. Не можна створити собі якісь біди з тим, чого не існує. Проблема в голові. Ви сприймаєте мотиляння кістками виключно як засіб досягнення ваших «Хочу скинути 10 кг». Допоки ви не запхнете собі в голову через зорові та слухові аналізатори більше інформації про вплив фізичних вправ на існування кмітливого homo, будете продовжувати винити себе в відсутності міфічної дисциплінованості.
Консультує тренер Мандзяк Віктор
Дата публікації: 28.01.2021 img Поділитися