Курити чи не курити кальян?

Ті, хто вряди-годи курить лише кальян, стверджують, що звикання, як і психологічна тяга, до цього виду куріння не виникає.

Таємнича напівтемрява, оповита легкою пеленою ароматного диму, грайливі перемигування іскр розпаленого вугілля, антураж філософського пізнання – усе це є невіддільною частиною процесу куріння кальяну.

Це нині дуже модне і відносно дороге задоволення, що прийшло до нас зі спекотних арабських країн, викликає численні суперечки про користь або шкоду здоров’ю того, хто курить. Спробуймо ж з’ясувати, чого більше в кальяні.

Про що ж попереджають медики?

Передусім серйозною та небезпечною вадою кальяну навіть для просто присутніх у приміщенні і тих, хто не бере участі в процесі куріння, є виділення монооксиду вуглецю внаслідок горіння деревного вугілля. Тому рекомендовано курити кальян у приміщеннях, оснащених вентиляційними системами або просто добре провітрюваних.

Спираючись на останні дослідження єгипетських учених, які спростовують поширену думку про те, що кальянний дим містить значно менше смол і різних шкідливих речовин завдяки очищенню його через воду, можна сказати, що корисного в кальянокурінні мало. Навпаки, охолоджений водою дим потрапляє в найвіддаленіші ділянки легенів того, хто курить і поглинається ними, що згодом призводить до розвитку поширених серед курців захворювань. До таких, наприклад, належить хронічна обструктивна хвороба легенів, ціла низка серцево-судинних недуг.

А тривалий інтервал куріння, який інколи триває годину й довше, за твердженнями фахівців, прирівнюється до викурювання понад 60 звичайних сигарет.

Про деякі переваги кальянокуріння

Проте деякі любителі наргіле (тобто кальяну) дотримуються думки про те, що кальянний дим містить значно меншу кількість смол і різних шкідливих для організму речовин, ніж звичайний цигарковий дим. Бо, з огляду на деякі дослідження, дим кальяну складається на 95 % з водяної пари, що утворюється за допомогою проходження диму через водяну масу складової частини кальяну.

Безперечною перевагою перед іншими видами куріння є можливість насолоди відносно тривалою ритуальною підготовкою до нього, що унеможливлює кальянокуріння на вулиці або у вільний час. А тривалість безпосередньо самого процесу куріння спонукає до релаксації і виникнення екзотичної атмосфери. Цьому диму властивий солодкуватий аромат стиглих фруктів, завдяки чому в приміщенні панує аура літа.

До того ж ті, хто вряди-годи курить лише кальян, спираючись на особистий досвід, стверджують, що звикання, як і психологічна тяга, до цього виду куріння не виникає. А ті, хто викурює понад десять звичайних сигарет на день, твердять, що куріння наргіле у разі заміни не дає повного задоволення і порівнюють його з «переходом на прісну їжу».
За твердженнями східних любителів кальянного тютюну і традицій, пов’язаних з густою хмарою диму наргіле, порівняно нечасте куріння кальянного тютюну – це стиль життя, нерозривно пов’язаний з пізнанням глибоких істин східної мудрості та життєвих начал.

То курити чи не курити?

З огляду на перелічені дослідницькі результати, факти і докази, висновок про шкоду кальянокуріння для фізичного здоров’я курця очевидний. Проте стан внутрішньої рівноваги та пізнання справжньої гармонії від своєрідного стану медитації в процесі «куштування» стародавніх традицій Сходу забезпечено. Отже, на запитання, чи шкідливо курити кальян, відповісти однозначно навряд чи вийде. Головне – не забувати той факт, що «золота середина» або помірність у всьому ще ніколи нікому не шкодили.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook