Коли і як садити тюльпани навесні

Садити тюльпани прийнято восени. Але що, якщо з якихось причин це не вдалося зробити вчасно? Читайте далі!

Час посадки тюльпанів: осінь, зима, весна

Осіння посадка. В ідеалі цибулини тюльпанів повинні провести всю зиму в ґрунті. Промерзання і подальше поступове відтавання підготують їх до відновлення життєвих сил і цвітіння. Зважаючи на це, посадкою тюльпанів садівники займаються пізньою осінню при мінімальній плюсовій температурі.

Зимова посадка. Якщо з яких-небудь причин правильний термін посадки пропущено, але міцні морози ще не охопили землю, краще провести її не чекаючи весни. Грудень кращий для висадки цибулин у відкритий ґрунт, ніж березень.

Весняна посадка. До посадці цибулин навесні, слід приступати тільки в тому випадку, якщо цього не вдалося зробити восени і на початку зими. Знаючи деякі хитрощі, можна домогтися цвітіння тюльпанів в цьому ж році, але появи бутонів слід очікувати значно пізніше, ніж зазвичай.

Коли і як правильно садити тюльпани навесні

Щоб цибулини тюльпанів зберегли життєвий потенціал, їх важливо правильно зберігати. Якщо ви хочете, щоб ніжні квіточки розквітли цієї ж весни, зробіть наступне: безпосередньо перед висадкою покладіть цибулини в холодильник на добу, потім дістаньте їх і замочіть в слабкому розчині марганцівки, висадіть цибулини тюльпанів в грунт. Посадку навесні слід зробити до травня.

Якщо в цей період земля ще залишиться замерзлою, а температура повітря не стане стабільно плюсовою, висадіть тюльпани в закритий грунт до настання правильних умов. Пересаджувати тюльпани, куплені з бутонами, можна тільки по закінченню цвітіння.

Як зберегти цибулини тюльпанів до весни

У випадку, якщо намічений план посадки тюльпанів пізньої осені не вдалося здійснити через погоду, яка різко зіпсувалася, або особистих обставин, їх потрібно правильно зберегти до весни. Правильними місцями для зберігання є:

  1. льох;
  2. підвал;
  3. прохолодна комора;
  4. утеплений балкон.

Деякі любителі тюльпанів укладають цибулини квітів на всю зиму в овочевий відділ холодильника. У такому випадку вони не пропадуть, але цвісти цієї весни будуть навряд чи. Оптимальна температура для зберігання квіткових цибулин взимку: +15°С.

Підготовка цибулин тюльпанів до зберігання: незалежно від того, будете ви робити посадку цибулин пізньої осені або будете зберігати всю зиму, відразу після вилучення з землі їх слід обережно очистити від землі, згрупувати за розміром і сортами. Будь-яким чином пошкоджені цибулини потрібно викинути, а решту продезінфікувати для кращого зберігання. Для цього 30-40 хвилин їх слід тримати в розчині марганцівки.

Перед закладанням цибулини тюльпанів, їх обов’язково потрібно просушити. Їх розкладають на добре провітрюваному місці, але без протягів. Великими вважаються цибулини тюльпанів розміром 3-4 см. Вони будуть повноцінно цвісти відразу після висадки навесні. Як поведуть себе дрібні цибулинки? Вони можуть або взагалі не зацвісти в цьому році, або сформувати маленькі непоказні бутони. Якщо посадкового матеріалу багато, садівники залишають для весняної висадки тільки найбільші екземпляри. Цибулинки, розмір яких не перевищує 1 см, вимагають дорощування.

Способи закладання тюльпанів на зберігання:

  • Розкласти в тару з хорошою повітропроникністю. Можна додатково пересипати тирсою або обмотати кожен екземпляр папером.
  • Укласти в тканинний чи сітчастий мішечок, або капронову панчоху і підвісити.
  • Посадити в грунт, де вони вкорінюватимуться, але сходів не дадуть.

Технологія вирощування тюльпанів в домашніх умовах

Як і коли посадити тюльпани — це не єдине питання при вирощуванні цих прекрасних квітів. Не менш важливо знати основні нюанси агротехніки.

Щоб квіти довгі роки радували красою, їм необхідні підгодівлі щовесни: при перших сходах, перед і після цвітіння. Не варто застосовувати засоби, до складу яких входить хлор. Тюльпани люблять рясний полив навесні — від 10 до 40 л на 1 м². По закінченню цвітіння вода рослині не потрібна.

Квітник з тюльпанами потрібно тримати чистим від бур’янів, так як вони можуть виявитися причиною зараження цибулин і, крім того, забирають у квітів необхідну воду. Відразу після закінчення вегетаційного періоду тюльпани викопують, перебирають, дезінфікують і, розділивши за розмірами і сортами, зберігають до посадки.

Грунт для тюльпанів повинен бути не кислим, неважким і добре підживленим. У важку землю додають торф. Перед посадкою тюльпанів грунт перекопують на глибину багнета лопати. За необхідності додають мінеральні добрива. Цибулини висаджують, коли земля прогріється до +10°С, занурюючи на глибину, що відповідає розмірам трьох цибулин, і залишаючи відстань, яка не менше двох діаметрів цибулини.

Якщо у вас не вийшло висадити улюблені квіти восени, не впадайте у відчай, адже можлива посадка тюльпанів навесні. Коли і як посадити цибулини в цей період, ми детально розповіли в цій статті. На початку весни, коли навколо все сіро і понуро, тюльпани дарують свою ніжність і красу. Створіть на своїй ділянці чудовий монотонний квітник або поєднуйте тюльпани на клумбі з іншими ранніми квітами, і ви гарантовано отримаєте багато позитивних емоцій!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook