Як економити електроенергію

Підвищення тарифів на електроенергію спонукає активно шукати способи раціонального використання електрики. Як економити електроенергію? Адже економія - це реальна можливість оптимізувати сімейний бюджет! Внесіть мінімальні зміни в свої звички і, отримавши в кінці місяця платіжку, ви зрозумієте, що це вигідно.

Загальні правила економії світла

Якщо не користуєтесь електроприладами, світлом, то обов’язково виключайте їх. Люмінесцентні лампи споживають в 3-4 рази менше енергії. Їх доцільно використовувати для приміщень, де довго горить світло. Для ванн, коридорів краще обрати лампи розжарювання з індивідуальними світлорегуляторам (димерами).

Не залишайте дверцята холодильника відчиненими і не ставте в нього гарячу їжу. Для поновлення балансу температури і охолодження гарячого, приладу потрібно буде більше енергії. Пам’ятайте, що навіть маленька щілина між дверима і корпусом холодильника збільшить потреби в електропостачанні до 30%.

Вибираючи електричні прибори, обов’язково звертайте увагу на їх маркування щодо економічності і ефективності роботи. Ці параметри безпосередньо будуть впливати на енергозатрати приладу.

Найефективніші методи економії електроенергії

Мінімізувати витрати електроенергії побутових приладів можна не лише за рахунок зменшення часу їх використання, але й змінивши їх налаштування. Наприклад, якщо в телевізорі зменшити яскравість зображення, то прилад потребуватиме менше енергії. Базова схема налаштувань така: натискаємо кнопку HOME, вибираємо Налаштування – Налаштування системи – Еко – Енергозбереження.

Економія електроенергії можлива і потрібна у випадку, якщо телевізор працює як фон. Тобто, ми займаємось своїми справами, не дивимось його і сприймаємо лише звук. В такому разі актуальним буде налаштування Вимкнути зображення, після чого залишиться лише звук. Прилад буде споживати менше електрики, а ми не відчуємо значущої різниці в його роботі. А якщо вибрати параметр Зображення – Високе, то картинка потемніє, в після вибору Зображення – Низьке буде незначна зміна контрасту.

Також пам’ятайте, що зарядні пристрої без підключення до прибору все одно споживають електрику.

Щодо праски: споживання електроенергії починається безпосередньо з моменту включення. Надто суха чи надто мокра білизна прасується довше звичайної. Тому виберіть спочатку речі, що потребують низької температури, потім збільшіть показник нагрівання і прасуйте речі на високій температурі.

Якщо у вас електрична плита, то використовуйте посуд, діаметр дна в якого дорівнює або ледь-ледь більший ніж діаметр конфорки. Намагайтесь не включати в одну розетку кілька приладів. Загальне навантаження не повинне перевищувати розрахункове. Доцільним буде використання розетки-таймера, яка зможе керувати приборами і включати їх по черзі, а не одночасно.

Своєчасно видаляйте накип з чайника, великих ємкостей. Це значно скоротить час нагрівання. Під час готування їжі обов’язково накривайте каструлю кришкою, щоб зменшити випаровування води. Якщо в неї додати зовсім трохи олії, то вона закипить швидше.

Пам’ятайте, що погано вимиті вікна, плафони, скло лампочок зменшують реальний потік світла на 10-15%. До того ж одна лампочка на 100 Вт в півтора рази ефективніша ніж чотири по 25 Вт. Тому для люстри вигідніше використовувати одну потужну лампочку, а не чотири з меншою потужністю.

Якщо холодильник розмістити біля зовнішньої стіни, то споживання енергії скоротиться до 30%.

Прання при температурі 30° замість 40-50° дозволить вам зекономити до 43% електроенергії. Це не зменшить ефективність прання, адже сучасні порошки розроблені для якісного прання при низьких температурах.

Ось ми і дізналися, як економити електроенергію. Це не тільки налагодить ваш побут, але й дозволить зберегти кошти для інших потреб. З вашого боку потрібно мінімум зусиль, а натомість отримаєте максимум вигоди.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook