У якому віці і в яких випадках хлопчика потрібно показати чоловічому лікарю, розповідає уролог-андролог Сергій Мостовий:
“У пологовому будинку, звичайно, немовля оглядає дитячий хірург, і при необхідності направляє до дитячого уролога.
Для своєчасного виявлення можливої патології батькам необхідно показувати хлопчика дитячого уролога в перші місяці після народження, в три, шість, дев’ять років. Це той вік, коли можливі виявлення і своєчасна корекція аномалій сечостатевої системи, наприклад, крипторхізм, гіпоспадія, водянка оболонок яєчок, пахові грижі, фімоз, синехії крайньої плоті.
Наступний візит до дитячого уролога (андролога) потрібно планувати в віці 12 років. Саме в цей період можна оцінити ступінь розвитку статевих органів хлопчика і його готовність до входження в період статевого дозрівання (пубертат).
Починаючи з 14 років, необхідний ретельний контроль за правильністю перебігу пубертату, розвиток якого нерідко супроводжується виникненням захворювань, наприклад варикоцеле, кісти придатків яєчок, затримка статевого розвитку, гіпогонадизм та інше.
Як і в разі будь-яких інших хвороб, на етапі раннього виявлення практично все можна досить успішно скорегувати, тим більше зараз, коли медицина робить прориви.
Пам’ятайте: часто проблема виникає ще в дитинстві. Діти виростають і стають чоловіками. Не всі проблеми проявляються симптомами або болями. Вчасно відкоригована в дитинстві проблема може проявити себе в дорослому віці”.