як почистити матрац від кліщів

Кліщі у матраці: як позбутися і захиститися

Кліщі у матраці - невидимі для людського ока, однак можуть завдати проблем здоров'ю. Важливо знати, як їх позбутися. 

На матраці люди щодня проводять від 7 до 9 годин. Його якість, чистота та гарний стан є запорукою доброго відпочинку. При цьому матраци є добрим середовищем для розмноження кліщів. Кліщі у матраці – дуже поширена проблема. Для того, щоб не дати їм оселитися у вашому ліжку, необхідно вжити профілактичних заходів.

Чим небезпечні кліщі у матраці

Пилові кліщі (їх ще називають постільними) невидимі для людського ока – 0,1-0,5 мм і не кусаються. Але вони здатні завдати здоров’ю людини серйозних проблем та ускладнити життя.

Пилові кліщі можуть викликати алергічні реакції:

  • запалення і набряк слизових (це помітно зранку після сну);
  • подразнення на шкірі;
  • прояви атопічного дерматиту;
  • напади астми;
  • загострення алергічних реакцій.

Таку реакцію викликаю не самі кліщі, а продукти їхньої життєдіяльності. Тому знищити кліщів – це розв’язання тільки половини проблеми. Найкраще боротися з проблемою пилових кліщів – запобігти їхній появі.

Пилові кліщі заводяться найчастіше у спальні, адже там багато текстилю: матраци, ковдри, постіль, штори, килими, пухові подушки. Там тепло і волого, а також багато частинок людської відмерлої шкіри, якою вони живляться. Ідеальні умови для розвитку кліщів – температура 22-26 градусів і вологість вище 55%. Концентрація 100 кліщів на 1 г пилу є безпечною, а 500-1000 штук – може викликати алергію або напад астми.

Як захистити спальню від кліщів

  1. Не кваптеся зранку застеляти ліжко. Кліщі люблять тепле середовище з високою вологістю. Якщо застеляти ліжко одразу після прокидання, то матрац залишається теплим та злегка вологим. Це збільшує ризик появи нових та стрімкого розмноження вже наявних кліщів. Найкраще застеляти ліжко через 1-2 години після прокидання.
  2. Перед виходом з дому варто зняти з ліжка постільну білизну та відчинити вікно, щоб матрац добре провітрився.
  3. Зверніть увагу, що навіть якщо всі кліщі загинули, їхні рештки нікуди не зникають. Маленькі часточки кліщів можуть залишитися у вашому матраці, й іноді вони призводять до появи алергічних реакцій.
  4. Замініть пухові подушки, перини та ватяні ковдри на синтетичні. Вони також чудово зігрівають взимку, але при цьому гіпоалергенні: кліщі в них не розмножуються.
  5. Відмовтеся від килимів з довгим ворсом, які накопичують багато пилу. Якщо килим потрібен, надавайте перевагу такому, що має короткий ворс.
  6. Замініть звичайний пилосос на пилосос із НЕРА-фільтром. Він затримує найдрібніші частинки бруду та пилу, а не розпорошує їх під час прибирання по кімнаті.

 

Як чистити матрац

Чистити матрац треба не рідше одного разу на місяць. Найпростіше це зробити за допомогою соди. Знадобиться 5 крапель ефірної олії чайного дерева, 0,5 склянки харчової соди і пилосос. Треба нанести суміш на матрац, залишити на 2 години, а потім зібрати залишки соди пилососом.

Щотижня треба перевертати матрац на інший бік, а також міняти місцями сторони матраца, щоб ступні опинялись там, де раніше лежала голова, і навпаки.

Захистіть свій матрац за допомогою якісного наматрацника. Так ви зможете не лише подовжити матрацу життя, але й покращите свій сон. Наматрацник слугуватиме бар’єром між матрацом та зовнішніми факторами. Зокрема він не дасть вашому поту всотатися всередину матраца. Хороші наматрацники добре пропускають повітря, вбирають вологу та легко чистяться.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook