Як мають спати немовлята: на бочку чи на спині, та яка поза найбільш безпечна

Що кажуть в пологовому будинку: класти на бочок, бо новонароджений може зригнути і захлинутись. Що кажуть педіатри, котрі супроводжують дитину: класти на спинку, що дитина вільно дихала. Хто правий?

✔️Сон в положенні на спині більш безпечний. Так вважають в усьому світі. Коли дитина спить на боці або на животику, існує потенційний ризик перекриття дихальних шляхів. Тому що дихальні шляхи розташовані ближче до передньої поверхні шиї. Язик в пропорції розмірів більший ніж у дорослого. Уві сні, коли дитина лежить на боці чи на животику, дихальні шляхи розташовані нижче, а стравохід опиняється над ними.
З положения на бочку малюк може скотитися на животик, або перейти в позу “напів-оберту” – таз і ніжки лежать ніби на боці, а грудна клітка і плечі більш сильно повернуті.

Сон на спині є способом убезпечити дитину від синдрому раптової дитячої смерті. Так, це не одна-єдина причина. Але істотний фактор ризику.

Можна не старатись фіксувати дитину в положенні на боці, намагаючись запобігти зригуванням. У дитини велика випукла потилиця. В положенні на спині малючок все одно поверне голівку вбік. Тому зригувань можна не боятись. Дитина уві сні повинна мати можливість рухатись. Сповивання, підпирання тіла малюка модними позиціонерами може бути небезпечним.

Також про зригування додам ось що (обережно, зараз буду розривати шаблони!):
– не обов’язково після кожного годування тримати дитину “стовпчиком”.
Часто сценарій такий:
Ось немовля посмоктало і, задоволене, дрімає. Дитину піднімають вертикально. Дитина прокидається, плаче, знову треба вкладати. А засинає з грудьми. Посмоктало молочка, але ж треба після їжі – “стовпчтком”. І так по колу, багато разів… Носили-носили на руках, ніяк не виходить повітря. Тоді хоч покладемо на бочок, щоб не зригнула дитина уві сні. Знайома картина? (особливо серед ночі щоразу дитину носити “стовпчиком”, в той час як дитя просто тихенько б заснуло.
✔️Якщо дитина розслабляється і засинає, значить їй ніщо не заважає. І повітря в шлунку не заважає. Не обов’язково дитина заковтує повітря при смоктанні.

💚Вкладайте малюка на спинку, не піддавайтесь паніці та провокаціям.
Лікар Лідія Бабич

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook