Город Майстер-клас

Коли треба сіяти перець і як за ним доглядати

За вікном ще зима, але садівники вже з нетерпінням чекають на період висівання насіння на розсаду, щоб отримати ранній та багатий врожай влітку і восени. Ми розповімо, як посіяти перець на розсаду, як доглядати за нею і як висаджувати розсаду перцю у відкритий грунт.

Паростки перцю дуже чутливі і при найменшому дискомфорті можуть загинути. Тому ми і вирощуємо у кімнатних умовах розсаду перцю, щоб висадити у грунт здорові молоді рослини, які будуть стійкі до різних погодних умов. Здорова розсада менш схильна до захворювань, та більш стійка до садових шкідників і бур’янів, а також впливу погодних умов, ніж молоді паростки, висіяні у відкритий грунт. Розсада дозволяє отримати більш ранні врожаї. Якщо ж сіяти насіння одразу у відкритий грунт, перець може не встигнути дозріти.

Де садити перець

Для вирощування перцю найкраще підходять легкі грунти. Грунт під перець краще приготувати заздалегідь – восени: додайте до грунту компост і по 50 г калійних і фосфорних добрив, глибоко перекопайте. Навесні на ділянку, у верхній шар грунту, внесіть 40 г аміачної селітри. За п’ять днів до того як пересаджувати розсаду перцю на постійне місце, займіться знезараженням грунту, робити це необхідно за допомогою спеціального розчину: на відро води даємо столову ложку мідного купорозу, обприскуємо грунт.

Щоб перець гарно родив дотримуйтеся щорічної сівозміни та сумісництва на грядці. Кращими попередники для перцю є: цибуля, огірки, гарбуз, капуста, кабачок і морква. Погані попередники для перцю: картопля, перець, помідори, фізаліс і баклажан.

Висаджування розсади перцю

Висаджувати розсаду перцю у відкритий грунт потрібно в кінці травня-середині червня, за схемою 40х40 см. У теплицю розсаду перцю висаджують на початку квітня, а в тунельні укриття – наприкінці травня.

Садити саджанці перцю в лунки намагайтеся на таку ж глибину, на якій вони росли до того. Коріння перцю не повинне оголюватися (пересаджуйте з земляною грудкою), не прикопуйте його прикореневу шийку. Перець не любить холодного грунту, і якщо ви хочете отримати багатий врожай, висаджуйте його на високі грядки (підняті до 30см).

Важливо! Перець схильний до перезапилення, тому якщо ви садите на своїй ділянці кілька сортів перцю, а особливо паприку, намагайтеся розташовувати їх на максимальній відстані один від одного, і по можливості розділяйте їх між собою за допомогою високорослих помідорів, кукурудзи та соняшника.

Догляд за перцем

Догляд за перцем складається з своєчасних поливів, підв’язування при потребі, прополювання і підживлення.

Полив перцю

Перець любить рясні, але не дуже часті поливи під корінь. Такі поливи допомагають рослині перцю формувати глибоку і розгалужену кореневу систему. При поливі намагайтесь уникати попадання води на стовбур, листя і плоди – це сприяє розвитку грибків. Для утримання вологи у грунті на довший час, грунт потрібно замульчувати.

Шкідники і хвороби перцю

Найбільш поширені хвороби перцю: біла гниль, фітофтороз, вершинна гниль, септоріоз, чорна ніжка.

Шкідники: слимаки, білокрилка, совка, попелиця, колорадський жук і капустянка.

За сезон 3 рази листя перцю необхідно запилювати за допомогою деревного попелу – краще зранку по росі. Це допоможе захистити перець від шкідників.

Дата публікації: 28.02.2019 img Поділитися