Кімната на виріст: як оптимально облаштувати дитячу кімнату

Ось ви принесли на руках маленьку лялечку дбайливо загорнуту у ковдру, поклали її до ліжечка. А ось малюк вже робить перші кроки, заглядає у шафи, намагається схопити за хвіст кота та розкидає іграшки по всьому дому. Не встигли звикнути до садочка, а вже й школа почалась! Як облаштувати кімнату, яка буде зростати разом з дитиною й змінюватися під її потреби?

1. Почнемо з зонування, бо воно закладе основу для майбутніх змін. Нам потрібні:

Зона відпочинку. Для малюка від початку життя до трьох років це буде куток у кімнаті з манежем чи килимком для ігор. Поруч має знаходитися тумба або стелаж з іграшками. Для малюка від 3-х років до 7-ми років у цьому ж куточку можна вже облаштувати невеликий стіл для малювання, саморобок «зроби сам» чи для збірки цікавих речей з конструктора. З 7-ми років, коли почнуться заняття у школі, ігрова зона почне потихеньку відходити на другий план, але все одно вона має існувати у кімнаті. Навіть грати у гаджети все ж таки треба в ігровій зоні, щоб не виникали погані звички під час навчання та сну.

Зона сну. Начебто все ясно, ліжечко, м’який світ та нічні світильники визначають цю зону. Ліжко дитині доведеться купувати як мінімум два рази – перший, коли дитина тільки народиться й другий, коли дитині виповниться 3-4 роки, батьки знов купують ліжко на виріст: підліткове ліжко, чи розсувний диван, чи диван-трансформер. Звичайно, можна купити у 3-4 роки знов дитяче ліжко, а потім у шкільному віці змінити меблі ще раз, це питання особисте. 

Зона робоча. Починаючи з 3-4 років дитині вже знадобиться місце для навчання. Спочатку це може бути маленька парта, що складається, потім це буде великий письмовий стіл школяра, де він чи вона зможуть розмістити свої підручники, канцелярію, зошити та можливо комп’ютер. Так що ця зона теж зазнає змін!

Зони обов’язково треба відокремити одну від іншої. Як дозволяє площа, можна зробити перегородки з гіпсокартону, а якщо місця небагато, то для відокремлення підійде килимки на підлозі, система освітлення, спеціально поставлені шафи або тумби.

2. Кольори.

Щоб кімната зростала з дитиною, з самого початку не оздоблюйте її підкреслено дитячою. Щоб створити настрій достатньо буде на одній стіні зробити веселий куточок, прикрасити його аплікаціями, трафаретами, малюнками, тканинами тощо. А як дитина буде зростати, то змінювати його наповнення, а інші стіни тримати у спокійних світлих тонах. Так само й з підлогою – треба зробити якісну підлогу з натуральних матеріалів, а килимки на підлозі можна змінювати в залежності від уподобань малюка.

3. Чи варто купувати суто дитячі меблі у вигляді іграшок?

Вирішувати вам, але спеціалісти кажуть, що так робити можна, як вам зовсім не шкода грошей. Ліжко у вигляді машинки чи космічної ракети дуже чудово, але, по-перше, воно швидко набридне, бо сьогодні у дитини герой Губка Боб, а назавтра вже Джек-Горобець, по-друге, ліжко не є іграшкою, для іграшок є спеціальна ігрова зона. Коштують такі моделі теж недешево. Якщо так вже хочеться щоб у кімнаті були меблі-іграшки для малюка, то радимо придбати щось маленьке й не таке коштовне: наприклад, смішну тумбу під зберігання іграшок. Коли дитина виростить з неї поставити на її місце іншу.

4. Місця під зберігання.

Діти вважають переодягання, вкладання на місце іграшок дуже нудними речами й прагнуть щоб вони проходили якомога швидше. Так що відкриті стелажі все ж таки найкраще рішення. Нехай вони будуть виглядати захаращено, але це краще ніж дитячі речі які розкидані на підлозі. Ховати одяг у шафи – ой, ні, тільки не це. Це довго, кажуть дітлахи й кидають свої речі у кращому випадку прямо на стільці. Щоб цього не було потурбуйтесь про відкриті гачки, полиці та стелажі. У цьому випадку є хороші шанси не спотикатися об купи іграшок у дитячої кімнаті.

Обрати меблі в дитячу кімнату і компьютерні столи для школяра можна в магазині від виробника меблів Flashnika. Завітайте в розділи “Розпродаж” і “Товари зі знижкою”, там багато приємних пропозицій.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook