Як поливати орхідею, щоб цвіла весь рік

Доглядайте так орхідею і вона буде радувати вас пишним цвітінням не один рік.

Насправді доглядати за цією рослиною не складно, варто знати всього лиш кілька правил. Зокрема ці правила стосуються правильного поливу. Ні в якому разі не можна поливати орхідеї так, як інші вазони. Орхідеї ростуть в корі дерев, а такий субстрат повинен отримувати особливий догляд.

Ні в якому разі не можна поливати орхідеї так, як інші вазони. Орхідеї ростуть в корі дерев, а такий субстрат повинен отримувати особливий догляд.

Коли і як часто поливати орхідеї

Орхідеї також мають власні різновиди, а лідером серед усіх є фаленопсис. Його найчастіше дарують іншим. А от такі екзотичні види, як мільтонії, камбре, дендробіуми, цимбідіуми, пафіопеділуми та інші, можна побачити в домах українців рідше. Тому правила поливу орхідей будемо розглядати саме на його прикладі. В першу чергу слід зауважити, кількість та частота поливань на пряму залежить від декількох факторів: температура повітря, його вологість, склад субстрату, об’єм горщика, життєвий цикл і пору року.

Ось як можна визначити за зовнішніми ознаками, що рослину потрібно зволожити:

  • Коріння рослини отримало блідо-зелений або білий відтінок. Якщо поливати орхідею достатньо, то воно буде зеленим.
  • Стінки горщика сухі. Якщо ви побачили на стінках горщика навіть кілька крапельок води, ще не варто поливати.
  • Горщик з орхідеєю став дуже легким.
  • Дерев’яною паличкою можна перевірити вологість орхідеї в глибині горщика.
  • Починають в’янути листя вазону.

Важливо! Якщо шматки кори на поверхні горщика є сухими, це не означає, що вже потрібно поливати. Влітку потрібно поливати раз на тиждень влітку, а взимку — не частіше двох разів на місяць.

Вода для поливу орхідей

Можна використовувати воду з-під крана, але за умови, що вона пропущення через фільтр та відстояна. Солі та інші елементи, які присутні у проточній воді можуть завдати шкоди квітам. Якщо ви хочете пом’якшити воду, то робіть це за допомогою торфу. Змішайте жменю кислого торфу, загорніть його у серветку та помістіть у воду об’ємом 3 л. Настоювати суміш 12 годин.

Обов’язково! Поливати орхідею слід лише теплою водою.

Полив орхідей в домашніх умовах — способи

Занурення

Цей спосіб є найефективнішим. Для цього потрібно придбати особливий горщик для орхідей з отворами внизу. Саме завдяки такій конструкції рослина набирає потрібну кількість води. Достатньо поміщати орхідею разом з горщиком на 15 хвилин у місткість з водою. Орхідея насититься водою тоді, коли появиться волога на верхньому шарі кори.

Верхній полив

Цей спосіб допустимий, але його слід використовувати дуже обережно. Потрібно слідкувати за тим, щоб вода не потрапила на пазухи листя, оскільки це може спричинити загнивання листа. Воду потрібно до тих пір, поки не почне стікати через отвори. Тоді потрібно робити перерву, щоб вся вода стекла й знову повторити процедуру тричі.

Полив проточною водою 

Також можна поливати орхідею і водою з-під крана. Правда, такий спосіб не можна використовувати часто. Він не повинен бути постійним. Такий спосіб поливу орхідей найбільш наближений до природного, бо імітує дощ. Полив з-під крана стимулює ріст рослини. Робіть це у ванній і слідкуйте за температурою води, що вона була теплою.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook