Дім Сім'я

Нові імена в українському мистецтві: художниця Марина Стогнієва

З 21 по 29 червня жителі та гості столиці мали змогу відвідати виставку робіт сучасних українських художників. Роботи демонструвалися в найдавнішій арт-галереї Києва “Митець”.

Талановита українська митчиня Марина Стогнієва презентувала 12 своїх полотен, написаних на початку 2019 року. Кожна з картин зачаровує, викликає бажання уважно роздивитися деталі. Це вже не перша виставка Марини: у неї багато шанувальників, які з нетерпінням чекають появи нових робіт художниці.

Пані Марино, що надихає Вас на створення такої краси? Звідки стільки завзяття та енергії?! Якщо не помиляюся, це вже четверта виставка за останні півроку?

Все правильно. Так, мій творчий графік дійсно дуже насичений: до кінця року планую взяти участь ще як мінімум у двох виставках. А енергії завжди вистачає, якщо займаєшся улюбленою справою. Що надихає? Наш чудовий світ! Ми з ним великі друзі: він показує мені свої нові грані, а я відкриваю їх для себе й відображаю це на полотні.

Дуже цікаво знати, який попит на мистецтво зараз у суспільстві. Ви відстежуєте тенденції?

Доречне питання, і зараз звертатися до цієї теми приємно з огляду на естетичний рівень сприйняття українців. А він досить високий. Наприклад, обираючи ідеї оздоблення затишного житла багато хто відмовляється від фотошпалер або картин-принтів – люди віддають перевагу справжньому мистецтву.

У чому, на Вашу думку, перевага картини, написаної маслом або виконаної в інших техніках, перед більш доступними за ціною принтами й фото, що призначені для втілення креативних інтер’єрних рішень?

Насправді все залежить від смаку й естетичних уподобань. Картини художників зазвичай купують люди, які цінують мистецтво й хочуть створити особливу атмосферу свого помешкання, якщо ми говоримо про інтер’єр. Вони не бажають задовольнятися широко розтиражованими речами та шукають саме те, що зможе підкреслити їх індивідуальність і буде лише в одиничному екземплярі. Будинок, у якому є картини, написані маслом, – вже особливий, такий не часто зустрінеш. І це запам’ятовується й цінується.

Щодо подарунків, то, готуючи їх, ми хочемо приємно вразити, чи не так? Якщо авторська робота, виконана художником, сподобалася, вона викликає емоції, не залишає байдужим. Вона особлива й завжди нагадуватиме про дарувальника. Крім того, картини передають у спадок, їх зберігають як сімейні реліквії.

Ще одна важлива деталь: роботи талановитих художників з роками зростають у ціні. Якщо ви купуєте картину сучасного митця, ім’я якого вже відомо, імовірно, що тридцять-сорок років потому ваша родина володітиме справжнім шедевром – такі випадки трапляються.

Дякую, пані Марино! Здається, я вже вирішила, що подарую мамі на день народження: авторська картина – це дійсно чудова ідея. Я бажаю Вам творчого натхнення та збільшення кола шанувальників Вашого мистецтва!

Дата публікації: 01.07.2019 img Поділитися