Чим замульчувати квітник: корою, гравієм, щепою, компостом, соломою, мохом чи торфом?

Хочете менше часу витрачати на догляд за квітниками і декоративними композиціями? Замульчуйте їх! Забудете про бур'яни і часте поливання. А ми розповімо, яка мульча найкраща.

Соснова кора

Це один із найпопулярніших видів мульчі. На відміну від кори інших порід дерев, соснова повільно розкладається і підходить для багатьох рослин. Кору можна заготовити у лісі (вона легко відділяється від старих дерев) або купити у спеціалізованих магазинах. Також до кори можна підмішувати хвою. Така мульча підходить для рододендронів, хвойних, кущів і багаторічних рослин. Її треба накладати шаром близько 5 см і змінювати раз на 2-3 роки.

Гравій

Цей вид мульчі добре пропускає воду, запобігає розмиванню ґрунту, не накопичує вологу і не потребує особливого догляду. Але гравій щороку доведеться підсипати. І якщо у вас немає можливості десь узяти його безплатно, будьте готові до постійних витрат.

Щепа

Щепа у ролі мульчі має вагому перевагу: вона споживає менше азоту, ніж інші види мульчі. Але врахуйте, що напровесні на квітниках, замульчованих щепою, сніг сходить повільніше. А ще мульчу доведеться підсипати кожні пів року. Використовувати можна тільки перепрілу щепу (витриману 2-3 роки), інакше вона забиратиме з ґрунту поживні речовини.

Компост

Це один з універсальних видів мульчі, яких підходить для усіх рослин, але тільки у випадку, якщо компост зроблено правильно і в ньому немає насіння бур’янів. Інакше ви занесете на квітник велику проблему, і на догляд треба буде гаяти ще більше часу. Якщо компост хороший, він піде рослинам тільки на користь, адже стане натуральним добривом. Компост треба розкладати шаром 3-5 см.

Солома

Підходить для мульчування кіл довкола стовбурів дерев. Також соломою мульчують полуницю і малину. Але для мульчування квітників вона не дуже підходить.

Мох

Для мульчування квітників часто використовують мох сфагнум. Він чудово нейтралізує лужні ґрунти, знезаражує їх, затримує вологу, ато знижує потребу у поливанні. Великий плюс у тому, що мох можна просто накопати у лісі. Він підходить для мульчування хвойних рослин, троянд, гарденій та азалій. Його треба накладати шаром близько 10 см.

Торф

З усіх видів торфу для мульчування підходить тільки верховий, до складу якого входять різні болотні трави і мох. Зауважте, що торф має високу кислотність. Тому якщо використовувати торф для мульчування, до нього слід додати доломітове борошно або вапно: у 10 кг торфу слід домішати 1,5 кг доломітового борошна або 400-600 г вапна.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook