Катаракта: звідки береться та як вилікувати швидко і безболісно

Катаракта – одне з найпоширеніших захворювань ока. Колись цього захворювання боялися, адже вважали, що його вилікувати неможливо. Медицина пропонує новий ефективний безболісний і при цьому доступний метод лікування катаракти.

Що таке катаракта

Це захворювання очей, при якому кришталик втрачає свою прозорість. Світлові промені не потрапляють в око, і в результаті зір погіршується: людина починає бачити предмети розмито і нечітко. При катаракті зір погіршується поступово. Іноді пацієнти розповідають, що дивляться наче через запітніле скло чи плівку.

Якщо людина почала погано бачити в темну пору доби, з`явилися темні плями перед очима, можна запідозрити катаракту. З часом хвороба прогресує, тобто помутніння збільшується. Якщо вчасно не почати лікування, то людина може втратити зір повністю.

Краще, якщо катаракта буде виявлена на ранній стадії, тому після 40 років потрібно обов`язково регулярно 1 раз на рік проходити профілактичне обстеження. Це дозволить своєчасно діагностувати хворобу, ухвалити рішення з хірургічного видалення катаракти і повернути зір.

Причини появи катаракти

Головна причина появи катаракти в переважній більшості випадків – це старіння людського організму. Вікове помутніння кришталика (катаракта) – це природній процес старіння організму (як, приміром, сиве волосся). Різниця тільки в тому, коли це станеться. У 90% випадків у пацієнтів після 50 років діагностують вікову катаракту.
Також виділяють інші причини: спадковий фактор; наявність інших хвороб зорової системи (глаукома, короткозорість високого ступеня та ін.); різні травми ока; супутні захворювання організму (найчастіше це цукровий діабет, гіпертонічна хвороба або захворювання нирок ін.); тривале лікування деякими лікарськими засобами.

Основні ознаки

  • затуманення зору;
  • періодична поява перед очима мерехтінь, штрихів, плям, смужок;
    підвищення чутливість ока до яскравого світла;
  • труднощі при читанні дрібного шрифту, стає складно шити і робити іншу точну роботу;
  • двоїння в очах, спотворення видимих предметів, погане сприйняття кольорів;
  • у проекції зіниці спостерігається жовтуватий або білий відтінок;
    при швидкому прогресуванні помутніння, кришталик ока збільшується в розмірах, і різко підвищується внутрішньоочний тиск, що супроводжується сильним болем в оці і може привести до незворотної втрати зору.


Зір можна повернути за 15 хвилин

Найсучаснішим методом лікування катаракти вважається факоемульсифікація катаракти з імплантацією штучного кришталика. Це операція, яка проводиться під місцевою анестезією і триває всього 15 хвилин. Це сучасна, найбільш ефективна методика лікування катаракти, яка сьогодні вважається золотим стандартом в офтальмології. Головне – люди стають «зрячими» одразу після операції.

Операція виконується амбулаторно, є цілком безпечною і вважається найменш травматичною. Усі маніпуляції під час операції проводяться через мікророзріз, розмір якого не перевищує 2 мм. Операція триває всього 15 хвилин і проводиться під місцевою анестезією з використанням високоточного ультразвукового устаткування. Пацієнт того ж дня йде додому. Оскільки немає необхідності накладати шви, це гарантує швидке анатомічне і функціональне відновлення очей і зводить до мінімуму небезпеку виникнення ускладнень.

Загоєння тканин відбувається максимально швидко, а зорові функції повністю відновлюються протягом доби. Через 1 місяць можна повернутись до звичної роботи. За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я, операція із заміни кришталика, якщо стан сітківки буде хорошим, дозволить відновити 100-відсотковий зір.

Ця методика дозволяє лікувати катаракту на будь-якій стадії – для проведення операції не потрібно чекати, доки катаракта «дозріє». Багато людей вважають, що одразу оперувати катаракту після встановлення діагнозу не варто, треба чекати, коли вона «дозріє». Натомість офтальмологи наполягають: чекати, доки катаракта «дозріє», не варто. Чим раніше хворого прооперують, тим кращий результат. «Зріла» катаракта може тільки збільшити тривалість операції та ускладнити її хід.

Народні засоби та краплі не допоможуть!

Інколи люди, яким поставлено діагноз катаракта, застосовують народні методи лікування або медикаменти з надією, що це допоможе їм одужати й повернути зір. Чи можливо це, коментує головний лікар-офтальмолог Тетяна ЄРЕМЕЄВА:

– Помутніння кришталика – незворотній процес, від якого не можна врятуватися ні дієтою, ні масажем чи народними засобами. Часто хворі не володіють достатньою інформацією про хворобу і тривало застосовують різні краплі, але ефекту від такого лікування немає. На сьогодні не існує засобів, здатних відновити прозорість кришталика! Офтальмологами усього світу доведено, що природній процес помутніння кришталика зупинити неможливо. Тож лікування краплями чи іншими медикаментами безрезультатне.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook