Здоров'я та краса Краса

Секрети “голівудської посмішки”: правильний догляд за зубами

Ми з дитинства привчені чистити зуби два рази в день, і все одно вони іноді болять. Лікарі впевнені: для повноцінного догляду за зубами однієї щітки мало! Ми зібрали поради лікарів по догляду за зубами.

Якщо ви переконані, що ранкового та вечірнього чищення зубів досить для захисту від бактерій, значить, ви занадто багато дивитеся телевізор і вірите рекламі. У догляді за порожниною рота немає більш і менш важливих пунктів: значення мають і якість зубної щітки, і обрана паста, і нитка, і ополіскувач для рота. Для здоров’я зубів і ясен необхідний цілий арсенал сучасних засобів. І, що не менш важливо, треба навчитися всі ці засоби правильно вибирати і застосовувати.

Паста.

Крім абразивної властивості (тобто здатності відскрібати наліт від зубної емалі), хороша паста має антибактеріальну дію. Її забезпечує, наприклад, триклозан – антимікробний препарат, який захищає порожнину рота від бактерій. На зубах залишається тоненька плівочка, яка і захищає емаль. Після кожного прийому їжі, пиття чи жування жуйки плівочка стирається, і зуби знову стають беззахисні. Тому краще або постійно чистити зуби, або доповнювати вплив пасти «помічниками».

Як застосовувати. З усіх порад з догляду за зубами ми керуємося, в основному, одним: для однієї чистки досить нанести на щітку лінію із пасти довжиною 1,5 см. Смак пасти, до речі, ніякого впливу на її ефективність не має, тому зовсім не обов’язково терпіти ментоловц пожежу в роті з надії, що так зуби будуть чистими довше.

Щітка.

Хороша зубна щітка повинна мати і пластикові вставки на поверхні. Вони служать своєрідним направленням для щетинок, допомагаючи їм проникати в міжзубні проміжки. Самі щетинки повинні бути різної довжини – так краще прочищаються жувальні поверхності зубів. Дуже добре, якщо головка щітки з тильного боку забезпечена ребристою пластиковою подушечкою для видалення нальоту з язика і внутрішньої поверхні щік. На язику скупчується безліч бактерій, які виявляться на ваших зубах відразу після чищення, звівши нанівець всі зусилля.

Як застосовувати. Опитування стоматологів показують, що пра-вильно чистити зуби вміє тільки кожен другий. Але можна отримати безкоштовну консультацію про це у будь-якого стоматолога. Почистіть круговими обертами зовнішню поверхню зубів, потім внутрішню і, нарешті, жувальну. Ні в якому разі не проводьте щіткою уздовж ряду зубів: це лише глибше заганяє залишки їжі.

Зубна нитка.

Тонка і міцна, вона потрібна для того, щоб прочистити міжзубні проміжки, куди ворсинкам зубної щітки не пробитися. Нитка видаляє наліт в місцях змикання зубів, допомагаючи запобігти так званий внутрішній карієс, дуже поширений. Хороша нитка не повинна бути ідеально гладкою: невелика «пухнастість» допомагає захистити ясна від порізів. Сучасні нитки випускають з різними ароматами і просоченнями – наприклад, зі смаком лимона або м’яти. Який саме варіант вибрати – «котушку» або нитки, насаджені на зубочистку, вирішувати вам, по ефективності вони не відрізняються.

Як застосовувати. Після кожного прийому їжі і після чистки зубів прочистити кожен проміжок між зубами, 2-3 рази проводячи ниткою туди-сюди. Потім прополоскати рот ополіскувачем.

Ополіскувач.

Якісний ополіскувач цілком здатний замінити чищення зубів протягом дня. Ефективність його обумовлена наявністю в складі хлоргексидину (антисептика широкого спектру дії) і бензидаміну, який має протизапальну та місцеву знеболювальну дію, добре проникає в запалені тканини, знижуючи больову чутливість в місці запалення.

Як застосовувати. В ролі мірного стаканчика використовується ковпачок від флакона. Ополіскувач можна тримати в офісі, де незручно чистити зуби після ланчу або перекусу. Склад готовий до застосування, його не потрібно розбавляти водою.

Іррігатор.

Іригатор промиває порожнину рота струменем антибактеріальної рідини під напором – це покращує стан ясен, запобігає і зменшує гінгівіт, а також видаляє наліт і залишки їжі з проміжків між зубами. Силу натиску струменя можна підібрати індивідуально.

Як застосовувати. Найпростіше дати ще кілька порад з догляду за зубами, ніж пояснити принцип роботи іригатора. Втім, можна зробити це на прикладі механічної автомийки: ви повертаєте насадку під різними кутами по відношенню до зубів, а пульсуючий струмінь змиває бруд.

Дата публікації: 09.02.2019 img Поділитися