Відпочинок Сім'я

Карантин з користю: 10 безкоштовних онлайн-лекцій і курсів

Ось 10 безкоштовних онлайн-лекцій та курсів, що допоможуть провести час удома з користю й задоволенням.

“Папа бренда” від Fedoriv Agency

Маркетолог та засновник креативного агентства Fedoriv Agency – Андрій Федорів, вирішив викласти у відкритий доступ матеріали свого онлайн-курсу “Папа бренда”. Курс стане в пригоді тим, хто бажає створити власний бізнес або реанімувати бренд, що вже існує.

Щодня протягом двох тижнів на YouTube-каналі зявлятимуться епізоди з лекціями курсу. Перший епізод вийде 16 березня 2020 року.

Раніше вартість курсу становила $200, але відтепер кожен охочий матиме змогу подивитися матеріали безплатно.

Pusto Project

“Пусто” — проєкт про живопис, літературу та кіно. Редакторки порталу простою мовою розповідають читачам про мистецькі течії, зарубіжні та українські твори, відомих і не дуже митців, балет, експериментальний театр тощо.

“Пусто” пропонує подкасти і статті на своєму сайті, а також відеолекції на YouTube-каналі проєкту.

Тут ви дізнаєтеся цікавинки з біографії письменників Ернеста Гемінґвея і Фернандо Пессоа, послухаєте подкаст про сучасний кінематограф з режисером Романом Бондарчуком, зрозумієте, як дивитися фільми Ксав’є Долана та переглянете лекцію про історію кохання Сартра і де Бовуар.

Coursera

Платформа для онлайн-освіти Coursera пропонує курси різної тематики від топових коледжів, університетів та корпорацій.

Coursera відкрила доступ до понад 3800 курсів для студентів вищих навчальних закладів на час карантину. Пропозиція діятиме до 31 липня 2020 року. 

У вільному доступі можна знайти багато курсів не лише для студентів вишів, а й для кожного, хто бажає розширити знання в програмуванні, дизайні, мистецтві чи інших галузях.

Google Digital Workshop

На освітній платформі від Google також є можливість пройти безплатні курси. Вони будуть корисні для розвитку бізнесу чи кар’єри, а також розширять знання у сфері діджитал.

Всього на платформі доступно 19 курсів українською мовою – від основ програмування до мистецтва публічних виступів.

Google пропонує цілком безплатно отримати сертифікат за курс з основ цифрового маркетингу, що непогано доповнить резюме майбутніх маркетологів.


Arzamas

Просвітницький проєкт Arzamas – портал, на якому можна засісти на багато годин і навіть не помітити, як сплинув час.

На сайті представлені курси з історії, літератури, антропології та мистецтвознавства, подкасти і статті. Також є окремий розділ для дітей. У ньому зібрані мультфільми, лекції для малечі, ігри, збірки аудіоказок і спектаклів.

Ми вже писали про «Радио Arzamas» та інші мистецькі додатки детальніше тут.

OpenMind Academy

У OpenMind Academy вас безплатно навчать розбиратися у вині, розвіють відомі міфи про напій та розкажуть, як створити вино без сульфітів.

“Найкращий український сомельє” 2015 року та шеф-сомельє GoodWine Роман Ремєєв підготував 6 лекцій про натуральне вино. Раніше курс коштував 650 грн, але, завдяки підтримці GoodWine, він став безплатним для всіх охочих.

Для доступу до лекцій потрібно увійти в особистий кабінет на сайті.

Prometheus

Платформа онлайн-освіти Prometheus пропонує понад 100 безплатних курсів на час карантину.

Підготовка до ЗНО, англійська мова, медіаграмотність, маркетинг, економіка, IT, урбаністика та ще низка інших курсів і відеолекцій розміщені у вільному доступі на сайті.

Учні можуть займатися з будь-якого пристрою та в будь-який час, а після завершення курсу отримають сертифікат із підписом викладача.

Кураж

Благодійна київська барахолка Кураж створює власні лекції про бізнес, фемінізм, екологію, здорове харчування тощо.

Усі ролики зібрані на YouTube-каналі Куражу та доступні для перегляду. Також на каналі є записи презентацій книжок, виступів і майстер-класів, які відбувалися під час івентів.

WiseCow

Відеолекторій WiseCow – джерело цікавої інформації про історію, культуру та мистецтво.

На сайті розміщені готові курси з історії українського мистецтва, голлівудського ренесансу, моди та журналістики. Для зручності випуски додали також на YouTube та SoundCloud, щоб їх можна було прослуховувати у фоновому режимі.

Открытое образование

Онлайн-курси з базових дисциплін провідних російських університетів доступні на порталі Онлайн образование.

Проєкт надає доступ до курсів, які допоможуть людям з вузькою спеціалізацією отримати базові знання у своїй галузі. На сайті доступні матеріали на такі теми, як “Ядерна медицина”, “Екологія” та навіть “Молекулярна фізика”.

Також є матеріали, що будуть цікаві широкому загалу, як-от курс з основ філософії чи сучасного мистецтва.

Джерело

Дата публікації: 17.03.2020 img Поділитися