стосунки з дитиною

Що робити, щоб покращити стосунки з дитиною

Стосунки з дитиною не надто складаються? Бракує взаєморозуміння та поваги? Часто виникають конфлікти? Психологиня дала поради, як покращити стосунки з дитиною.

Це чудово, що ви хочете покращити стосунки з дітьми. Вони дійсно іноді бувають складними, але з правильним підходом і розумінням можна досягнути позитивних змін. Психологиня Юлія Жигрина дала кілька порад, які можуть вам допомогти.

Як покращити стосунки з дитиною

  1. Відкрита комунікація. Дуже важливо говорити одне з одним. Постарайтеся вислухати одне одного без засудження та критики. Поділіться своїми думками та почуттями відкрито, щоб зрозуміти погляди один одного. Важливо вчитися чути та слухати один одного.
  2. Розуміння та співпереживання. Прагніть зрозуміти почуття та переживання одне одного. Емпатія може зробити стосунки близькими і такими, що базуються на підтримці. Вчитися керувати своїми емоціями, розуміти їх і навчати цьому дитину – навичка щасливих та успішних людей.
  3. Встановлення кордонів. Важливо мати зрозумілі межі та очікування у стосунках. Це допоможе уникнути конфліктів та непорозуміння.
  4. Час разом. Проводьте якісний час разом із кожним з дітей. Загальні заняття та розмови сприяють зміцненню зв’язку між батьками та дітьми.
  5. Позитивна зворотна дія. Заохочуйте позитивну поведінку та досягнення один одного. Це зміцнить впевненість та самооцінку.
  6. Прояв інтересу. Цікавтеся життям одне одного. Запитуйте про день, інтереси та плани. Це допоможе створити близькі зв’язки та розуміти в цілому, що відбувається з дитиною, чим вона живе, що її цікавить і хвилює. Тільки без критики та моралі в моменті: її інтереси не повинні відповідати вашим очікуванням. У вас інша мета, пам’ятаєте? Дізнатися про дитину і зблизитися з нею.
  7. Вирішення конфліктів. Конфлікти неминучі, але важливо вміти вирішувати їх конструктивно. Обговорюйте проблеми спокійно та шукайте компроміси, домовляйтеся. І пам’ятайте, що конфлікт – це зіткнення інтересів. Це нормально мати різні інтереси, бажання та потреби.
  8. Підтримка та повага. Підтримуйте один одного у важких моментах. Поважайте особистий простір та думки. Ви завжди на боці дитини – золоте правило для створення довірливих стосунків. Це не про вседозволеність, це про підтримку та розуміння, що у цих стосунках дорослий – ви.

Кажіть своїй дитині: “Я люблю тебе навіть коли я серджусь на тебе!”

Пам’ятайте, що кожен сімейний стан унікальний, і не завжди є універсальні рішення. Важливо бути терпимими та готовими адаптуватися під потреби один одного.

А ще не боятися просити допомоги у спеціалістів, зі свого досвіду знаю, що це економить багато часу, зусиль і дає класні результати. Завдяки допомозі психолога я колись наново вчилася вибудовувати стосунки з сином. А потім і сама пішла виконувати свою мрію – вчитися працювати з дітьми та батьками.

Якщо ви хочете заглибитись у цю тему, можу порекомендувати книгу “П’ять мов любові дітей” Гері Чепмена, яка допоможе зрозуміти, як краще донести свою турботу та любов до дітей.

Авторка – психологиня Юлія Жигрина

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook