сніданок

Ідеальний сніданок для школяра: поради гастроентеролога

Гарячий сніданок дуже важливий для здоров'я школяра. Він сприяє нормальній роботі жовчного міхура і профілактує поширену в наш час дискінезію жовчовивідних шляхів та закрепи.

Гастроентерологиня Вікторія Гуляєва дала поради, що краще їсти на сніданок і що корисного приготувати школяру.

Лікарка наголошує, що дітям потрібно обов’язково з’їдати гарячий сніданок: “Це сприяє нормальній роботі жовчного міхура і профілактує поширену в наш час дискінезію жовчовивідних шляхів. Крім того, це стимулює регулярні випорожнення, запобігає запорам, які часто виникають у школярів як реакція на психологічний дискомфорт при поході в шкільний туалет”.

Але батьки не повинні примушувати дитину їсти. Необхідно знайти підхід, при якому ваше чадо добровільно і з позитивом буде снідати. Уникнути опору дитини допоможе режим дня. Якщо будити дитину в один і той самий час, робити вранці гімнастику, то у неї буде виникати природне відчуття голоду, і через пів години вона вже залюбки погодиться поснідати.

Що приготувати дитині на сніданок?

Вибираючи меню для сніданку вашого школяра, гастроентерологиня порекомендує розглянути таке меню (на вибір):

  • вівсяна каша з невеликою кількістю масла (але подбайте про те, щоб вона була зварена, а не запарена з вечора);
  • оладки з фруктовим пюре;
  • сирники з нежирною сметаною;
  • будь-яка каша з котлетками або тюфтельками на пару;
  • какао або гарячий шоколад на десерт.

На жаль, на перерві дитина має доступ до чипсів, булочок, солодких газованих напоїв. Тому лікарка рекомендує: “Знайдіть вранці кілька хвилин, щоб приготувати дитині в школу другий сніданок/обід. І не забудьте покласти вологі серветки або засіб для дезінфекції рук”.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook