І з’їсти, і помилуватися. Які пряні рослини посадити для декору інтер’єру

На вашій кухні легко може розташуватися город, з якого ви у будь-який момент братимете зелень для приготування страв. А ще пряні рослини використовують для декорування інтер’єру.

ДЕ І ЯК ВИРОЩУВАТИ

Пряні трави найкраще вирощувати на підвіконні, де багато світла, але, попри все, краще таки уникати південних вікон, тому що далеко не всі рослини добре переносять потрапляння на них прямого сонячного світла.

При цьому намагайтеся кожній рослині виділити персонального горщика, тому що ріст і розвиток у різних рослин не однакові, і м’ята, яка має за сусіда, приміром, базилік, просто не дозволить йому розвинутися.

Певно, турбує запитання: чи купувати рослини у квіткових магазинах чи самостійно їх вирощувати з насіння. Вирішувати вам, але майте на увазі, що куплене сухе насіння доволі довго проростає, а в окремих випадках може й зовсім не прорости.

ЩО ПОСАДИТИ

Із однорічних найбільш придатні для вирощування в кімнатних умовах базилік (Ocimum basilicum) і майоран (Origanum marjorana), з багаторічних – шавлія (Salvia officinalis) і кмин (Thymus vulgaris).

Окрім того, що базилік – це чудові прянощі, він іще й надзвичайно ароматичний! Ваша кухня буде найпахучішою у світі.

М’ЯТА

Пахуча м’ята зовсім не буде зайвою на вашій кухні. Чаї з м’ятою, додавання в приправи, у коктейлі й десерти – це не повний список того, де можна використовувати м’яту.

Пам’ятайте, що м’ята росте як бур’ян, розростаючись просто на очах. Періодично її потрібно проріджувати, видаляючи частину рослини разом із корінням, інакше матимете ціле м’ятне підвіконня, яке рослині все одно невдовзі буде замалим.

Сортів колосової м’яти (Mentha spikata) дуже багато. Восени чи навесні пересадіть кущик м’яти в горщик діаметром не більше ніж 12 см чи купіть рослину в магазині. Влітку поставте горщик в блюдце з водою і стежте, щоб у блюдці постійно була вода. Раз чи двічі на день обприскуйте рослину. Взимку полив варто обмежити. Тримайте м’яту на підвіконні, можна навіть біля північного вікна, тому що м’ята дуже любить сонце. Регулярно обрізайте пагони.

КРЕС-САЛАТ

Крес-салат (Lepidium sativum) – одна з найулюбленіших зелених культур. Розстеліть на підносі вологу паперову серветку і рівним шаром викладіть туди насіння крес-салату, збризніть водою і накрийте другою вологою серветкою. Через три дні посадіть набубнявіле насіння в землю.

Коли з’являться листочки, можна перенести рослину на гарно освітлене підвіконня. Врожай знімати можна, коли рослини підростуть до 5 см – десь через 10-15 днів після посадки.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook