У батьківських чатах дитсадків та учнів початкових класів часто можна побачити нарікання мам типу “Знову задали вдома зробити аплікацію (малюнок, фігурку…). Знову клопіт на мою голову… Хіба мені більше не чим зайнятися, як вирізати (клеїти, малювати…) вечорами?” А якщо це раптом конкурс, усі знизують плечами: змагаються у своїх вміннях не діти, а мами. Вам це знайомо?
Навіщо ж вихователі і вчителі дають додому такі завдання, якщо все одно все зводиться до того, що його виконує мама? У цьому спробувала розібратися психологиня Неллі Філіппова.
“Мета завдань, які дають у дитсадку або початковій школі, – організувати спілкування дитини з батьками вдома, – пояснює психолог. – Часто буває, що батьки, повернувшись втомленими з роботи, беруться за побутові справи, практично не приділяють часу діткам. На це не залишається ні сил, ні часу. Тож такі завдання дозволяють проводити час разом. Для дитини це дуже важливо!”
Чому важливо робити щось дитині з батьками разом
- це потрібно, щоб відчути себе однією сім’єю,
- щоб розуміти сенс спільної праці і навчитися працювати разом, у команді,
- батьки цим проявляють інтерес до соціального життя дитини, допомагають їй у цьому,
- беруть участь в її освітньому процесі,
- розвивають дрібну моторику, вчать кольори, фігури, лічбу і т.д.
Багато ще можна розписати цілей, педагоги можуть мати ще й інші завдання.
Проведіть цей час правильно
Розуміючи цілі для себе, постарайтеся спільне виготовлення саморобки або малюка, який задали намалювати у садочку чи школі, зробити часом, коли ви:
- підтримуйте самостійність своєї дитини при виконанні завдання,
- підкріплюєте ініціативність,
- радієте тому, що вона змогла зробити,
- допомагаєте виправити помилки,
- вчіть, наприклад, як малювати жабу і разом намагаєтеся її розфарбувати,
- допомагаєте впоратися з емоціями, коли щось не вийшло, підтримуєте,
- не оцінюєте, а з любов’ю приймаєте результат.
Після цього можна з саморобкою погратися в сюжетно-рольову гру. Для дошкільнят це головний вид діяльності, в якому вони набувають важливих знань та навичок.
Обов’язково враховуйте вік дитини, адже, наприклад, у дітей образне мислення формується ближче до віку шкільного, уявити як виглядає мишеня у молодшому віці дитина не зможе. І не варто реалізовуватись за рахунок дитини.