У народній медицині настої з грушанки круглолистої або, як її ще називають, сороконедужки використовують при катарі шлунково-кишкового тракту, ревматичних та шлункових болях, болях голови та суглобів. Корисні вони й при лихоманці, хронічному запаленні нирок та сечового міхура, циститі, водянці, цукровому діабеті, туберкульозі кісток, поліартриті, цинзі, раку внутрішніх органів.
Грушанка незамінна при лікуванні запальних процесів матки, придатків, непрохідності труб, післяпологових болях та кровотечах, неплідді та ракові жіночих органів.
Ось рецепт одного з настоїв: 1 ст. ложку листя, квітів та стебел сороконедужки залити 2 скл. окропу, настояти 2 год та випити ковтками упродовж доби.
Настоянку готують так: 50 г листя, квітів та стебел грушанки залити 0,5 л горілки, настояти два тижні в темному місці, процідити. Пити по 30 крапель тричі на день до їди при простатиті, запаленні придатків у жінок, хронічних ниркових захворюваннях та усіх інших згаданих недугах.
Такою настоянкою, розведеною перевареною водою, промивають повіки при гнійному запаленні, хворе горло, гнійні рани, застосовують при екземі.
Чай з листя сороконедужки-грушанки п’ють узимку при застуді.