Здоров'я та краса Сам собі лікар

Ефірні олії. Ліки з глибини тисячоліть.

Нанесіть краплину олії на серветку й потріть лак на нігті – синтетика й напівсинтетика моментально зіпсують манікюр. Натуральна олія колір не змінить.

Запахи – це дуже сильні сигнали, вловлюючи які, мозок відкриває доступ до найпотаємніших куточків свідомості. Саме тому психіатрія та неврологія зберегли вірність лікуванню ароматами, незважаючи на мінливість наукової моди. Крім того, певні запахи примушують мозок віддавати команди органам і системам, перебудовуючи їхню роботу.

НАТУРАЛЬНИЙ АРОМАТ – РЕАЛЬНИЙ РЕЗУЛЬТАТ
Численні синтетичні імітації природних ароматів не тільки відрізняються від оригіналу “за запахом”, але й часто діють навпаки – пам’ятайте про це.
Як захистити себе від підробок? Передусім уважно читаємо етикетку: якщо там чітко написано “100% натуральна ефірна олія” (ніякі “100% ефірна олія”, “есенція”, “100% чиста ефірна олія”, “натуральна ефірна олія” не підходять!) і вказано на латині назву виду рослини, з якої олію отримано, то це справжній продукт!

А щоб ще раз пересвідчитися, можна “поворожити на ромашці”. Попросіть продавця показати тестер ефірної олії ромашки: якщо вона синього кольору й пахне ліками (а не літнім лугом!), то цей та інші складові серії – справжні. Якщо консультант божиться, що всю ромашку розкупили вчора, а нової ще не завезли, попросіть будь-яку цитрусову олію (наприклад, петит-грейна). Нанесіть краплину на серветку й потріть лак на нігті – синтетика й напівсинтетика моментально зіпсують манікюр.

ПРАВИЛА АРОМАДІЄТИ

– Перш ніж нанести на шкіру чи додати до води для ванни, ефірні олії треба змішати з олією-носієм: виноградною, мигдалевою, кукурудзяною, оливковою, соєвою, обліпиховою, олією шипшини чи жожоба;

– Важливо переконатися у тому, що нема алергії на ту чи іншу олію. Перші дві-три ванни з ефірними оліями мають бути нетривалими – 5-7 хв, перші сеанси з аромалампою – не більш як 15 хв.

– Не варто змішувати більш як п’ять ефірних олій через імовірність синергетичного ефекту. Складні суміші виготовлять тільки кваліфіковані спеціалісти. Звичайно, можна використовувати готові суміші відомих косметичних фірм.

– Під час вагітності, а також при епілепсії застосовувати ефірні олії можна тільки під наглядом лікаря.

– Аромакосметику варто наносити не пізніше як за 0,5-1 год до виходу на вулицю, бо, наприклад, цитрусові ефірні олії чутливі до світла.

– Ефірні олії треба зберігати у щільно закритих склянках із темного скла при температурі від 0оС до 30оС і якнайдалі від дітей.

Дата публікації: 19.03.2017 img Поділитися