Екзотичні чаї треба вміти заварити

П’янкі й солодкуваті, терпкі й гіркуваті запахи так і заворожують. Хоч коштують екзотичні чаї недешево, вони того варті.

Наче гриби після дощу, на ринках з’являються спеціалізовані чайні крамнички. Асортимент товарів просто вражає. П’янкі й солодкуваті, терпкі й гіркуваті запахи так і заворожують. Хоч коштують ці чаї недешево, вони того варті. Чай із них цілющий, без барвників та консервантів. Але ж який придбати?

МАТЕ. Цей чай – традиційний напій населення Бразилії, Аргентини і Парагваю. Він стимулює та освіжає. Індіанці вважають, що мате володіє магічною силою заспокоювати голод і знімати втому. Тому він є ідеальним напоєм для тих, у кого робота пов’язана з фізичними навантаженнями. До речі, іспанські моряки пили мате, щоб не було цинги. В цьому чаї є унікальна речовина – матейна. Вона діє як кофеїн, але не провокує нервового збудження, поліпшує концентрацію уваги.

РОЙБУШ. Це напій № 1 для людей, хворих на цукровий діабет. Річ у тім, що він має характерний цукровий аромат, але не містить цукру. Ройбос рекомендують споживати тим, хто потерпає від зайвої дратівливості, головного болю, розладів сну, нервової напруги, депресії, підвищеного кров’яного тиску. Він незамінний при розладах шлунка, оскільки має антиспазматичні властивості. Ройбос рекомендують навіть немовлятам і людям, схильним до алергічних реакцій. Він полегшує перебіг астми, екземи, ліквідовує шкірні висипання у підлітків. А ще цей чай сповільнює старіння, допомагає зберегти струнку фігуру, насичує організм кальцієм, калієм, міддю, залізом та фтором.

ЛАПАЧО. Його готують із подрібненої внутрішньої частини кори дерева лапачотекоме, що росте у тропічних джунглях Аргентини, Мексики і Перу. Інки й бразильські індіанці називали лапачо деревом життя і рятувалися ним від дизентерії, ангіни, бронхітів, пневмоній, запалень суглобів, порушень кровообігу. А у клініках Бразилії досі використовують лапачо в лікуванні хворих на лейкемію, оскільки чай стимулює утворення кров’яних тілець. Його рекомендують при недугах кишківника, жовчного міхура, він сприяє виведенню шлаків із організму. Крім того, на смак лапачо – свіжий, з ледь кислуватою ноткою і ніжним ароматом.

ПУ-ЕРХ. Китайці споживають його вже понад дві тисячі років. Цей чай напівферментований, тому сприяє травленню та зменшує вміст жирів у крові. Дослідження японських науковців довели, що пу-ерх знижує відсоток холестерину в крові удвічі ефективніше, ніж зелений чай. Смак цього чаю приємний і насичений, хоча має своєрідний присмак.

ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАВАРЮВАТИ ЕКЗОТИКУ

Ройбос заливають окропом у термостійкому чайнику і витримують на повільному вогні 2 хвилини. Так само заварюють мате.

Лапачо засипають у гарячу воду й кип’ятять 5 хвилин.

Пу-ерх заливають окропом і настоюють лише 2 хвилини.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook