Дитина проковтнула сторонній предмет. Що робити?

Найчастіше діти давляться монетами усіх номіналів. Інші вороги дитячого шлунка та легенів - зернята арахісу, соняшника, гарбуза.

Лікарі-травматологи вкотре застерігають про небезпеку удушення дітей найрізноманітнішими дрібничками. У лікарнях часто навіть збирають невеличку колекцію предметів, які лікарі змогли витягти зі шлунків та легень дітей. Чого там тільки немає: і виделки, і голки, і навіть одногривневі монети!
Що робити, якщо ваш малюк проковтнув голку?

Найчастіше діти давляться монетами усіх номіналів. Інші вороги дитячого шлунка та легенів – зернята арахісу, соняшника, гарбуза. Далі у рейтингу сумнівної популярності – деталі дитячих конструкторів.

А найважчі випадки, з якими стикаються хірурги, – це невеличкі пружинки та велетенські голки в дитячих шлунках. Типовий шлях їх потрапляння в організм такий: дитина бігла, тримала їх у руці й вдихнула.

Коли трапляється лихо, у пригоді лікарям стають найрізноманітніші зонди, щипчики, що на кінцях мають спеціальні пристосування для захоплення предметів. Аби дістати такі “дрібнички”, дітей доводиться оперувати, і хірургічне втручання може тривати від кількох хвилин до кількох годин.

Бувають випадки, коли хірурги кілька разів уводять в шлунок чи дихальні шляхи спеціальні зонди й шукають ними “прибульців”. Усі свої маніпуляції вони звіряють із картинкою на моніторі, яка показує, що діється в середині дитячого організму. Побутові дрібнички застрягають або в шлунку та стравоході, або ж у дихальних шляхах. Щодо останніх, то це найприкріший випадок, адже монета чи навіть шматок їжі можуть спровокувати асфіксію і дитинка гине.

Як розпізнати, що ваша дитина щось “не те” проковтнула?

Вас мусять занепокоїти такі симптоми: дитина була абсолютно здорова і раптом закашлялася, посиніла, чути шум у диханні, задишку, через трохи збільшилася температура тіла. Якщо ж стороннє тіло потрапило до стравоходу, то першою ознакою буде біль за грудиною, підвищене слиновиділення.
У таких випадках негайно зверніться до лікаря, ще ліпше – відразу ж до дитячого хірурга. Спізнитися – означає ризикувати життям вашої дитини, адже горішки чи насіння вступають у контакт із організмом дитини й починаються запальні процеси.

Ні в якому разі не давайте дитині знеболювальне і прикладайте до живота теплу грілку. Батьківська невідкладна допомога у такому разі може звестися до того, що ви пальцем спробуєте намацати сторонній предмет у горлі вашої дитини. Не бійтеся добряче там похазяйнувати, щоб врятувати життя малюкові. Або ж переверніть дитя догори ногами і потрусіть – у такий спосіб ви суто механічно можете видалити небезпечні предмети.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook