Дитяче мило – не для дітей?

Не треба повністю намазувати дитини олією або кремом – це пригнічує дихальну функцію шкіри. Досить обробити проблемні місця.

Немовлята також потребують косметики! Тільки не пудри і помади, а засобів для захисту та догляду за шкірою – кремів, олійок, мила, присипки. Коли, які і як правильно застосовувати, консультує дерматолог Олексій ШАПОШНІКОВ.

– Як стежити за станом шкіри немовляти?

– Усі складочки шкіри на тілі малюка першого року життя треба регулярно розправляти рукою (великим і вказівним пальцями) і оглядати, аби виявити залишки присипки, олії або почервоніння шкіри і т.д. Починати треба з шиї, потім долоні, причому кожен палець оглядати треба окремо, ліктьові згини і пахвові западини, потім ноги, складки між пальцями, під колінами і на стегнах. Особливу увагу слід приділити статевим органам, там часто буває подразнення.

– Які засоби зазвичай використовують для догляду за шкірою малюків?

– Це спеціальні дитячі косметичні засоби: присипка, олія, крем. Крем як найжирніший засіб використовують при вираженій сухості шкіри, але не в складки, інакше це може викликати попрілості. Якщо вираженої сухості шкіри немає, достатньо використовувати олію, нею також можна обробити складки. Якщо складки глибокі, краще застосовувати присипку. Не припустимо одночасно використовувати олію (крем) і присипку. Внаслідок такого поєднання утворюються грудочки, які накопичуються у складках шкіри і викликають її почервоніння і подразнення. Не треба повністю намазувати дитини олією або кремом – це пригнічує дихальну функцію шкіри. Досить обробити проблемні місця.

– Які засоби краще використовувати і як купати дитину?

– Звичайне дитяче мило і поєднанні з м’якою водою може суттєво пересушувати шкіру, тому краще використовувати для миття малюка очищувальні засоби лікувальної косметики. Перші шість місяців життя дитину треба купати щодня, краще ввечері, перед останнім годуванням. Температура води має бути 37 ОС, вона має бути кип’яченою. Дітей старшого віку можна купати через день у підігрітій холодній воді. Краще не використовувати гарячу водопровідну воду, особливо якщо дитина має проблеми зі шкірою. Така вода подразнює шкіру завдяки різним добавкам. Мочалками краще не користуватися, а з милом достатньо мити дитину раз на тиждень.

– Які трави краще використовувати для купання малюка?

– Золоте правило – не змішувати трави. У такому разі, якщо після купання з’являться проблеми зі шкірою, можна визначити «винуватця». Для ванн можна використовувати календулу (дезінфікує і заспокоює зуд), шавлія (протизапальна), фіалка (дезінфікує), кора калини (дезінфікує, протизапальна). Череда, ромашка, чистотіл, які раніше широко застосовували, у м’якій воді посилюють сухість шкіри і краще їх не застосовувати взагалі.
Для приготування відвару для купання 100 г трави треба загорнути у марлю, кип’ятити на малому вогні 5–10 хв і розвести в 10 л води. Купання у трав’яній ванні має тривати близько 10 хв. Такі ванни можна приймати через день, курс – 10–15 процедур.

– Як правильно підмивати малюка і доглядати за шкірою під підгузком?

– Підгузок слід міняти не рідше, ніж кожні 3–4 години. Уночі, якщо малюк спить спокійно, змінювати можна рідше. При грудному вигодовуванні стілець може бути досить часто, і звичайно, кожен раз при цьому треба підмивати дитину і міняти підгузок.

У будь-якому віці треба обов’язково влаштовувати при переодяганні «повітряні ванни», щоб дитина побула без підгузка мінімум 15 хвилин (чим більше, тим краще). Це не тільки корисно для шкіри, але і є способом загартовування.

Підмивати малюка можна під краном, не забуваючи, що дівчаток підмивають спереду назад. Для очищення шкіри краще користуватися, рідкими дитячими засобами для очищення, які мають нейтральний рН і не пересушують шкіру. Вологі серветки краще не використовувати постійно, залишивши їх для ситуацій, коли малюка потрібно переодягнути поза домом.

Під підгузник можна нанести захисний дитячий крем з цинком, який створить тонкий повітропроникний бар’єр, запобігаючи почервонінню і подразненню.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook