“Дитяча” вітрянка може призвести до ураження мозку

Вітрянкою до 15-річного віку хворіють 95% дітей. Але яки банальним не здавалося це захворювання, воно може призвести до небезпечних наслідків.

Вітрянка – інфекційне захворювання, яким до 15-річного віку хворіють 95% дітей. Інша назва «вітряна віспа» свідчить про те, що інфекція переноситься з повітрям (вітром) і проявляється висипаннями у вигляді пустул.

Захворювання вражає дітей різного віку, але найчастіше буває від 2 до 7 років. Діти у старшому віці вітрянку переносять важче.

Щеплення проти вітрянки захищає від захворювання протягом 10 років. Вакцинація від вітрянки в Україні не поширена і здійснюється на бажання батьків. Однак вітряна віспа аж ніяк не невинне захворювання.

Клінічна картина захворювання

Період з моменту інфікування організму до прояву перших ознак захворювання становить від 7 до 21 дня. Клінічна картина характеризується різким підвищенням температури (39-40°С).

Дитина страждає від головного болю. З’являються висипання у вигляді пухирців з рідиною, які лопаються і утворюють виразки. Дитина відчуває свербіння, але не можна допускати розчісування. Виразки слід обробляти антисептиком, щоб запобігти приєднання вторинної інфекції.

Лікування вітрянки (вітряної віспи) у дітей

Показано симптоматичне лікування. При сильному підвищенні температури тіла призначають жарознижувальні препарати (парацетомол, ібупрофен). Свербіж знімають протиалергічними засобами. Щоб виключити нагноєння, ранки обробляють дезінфікуючими препаратами.

Захворювання викликається вірусом герпесу третього типу, який з потоком повітря може переміщатися на відстань до 20 метрів, при цьому зберігаючи свою життєздатність. Особливістю вірусу герпесу є те, що він не повністю гине в організмі після одужання, а залишається жити в нейронах гангліїв лицьового, трійчастого і інших нервів. Цим формується стійкий імунітет до повторного зараження вітряною віспою. Однак в ослабленому організмі вірус може активуватися повторно у вигляді оперізуючого лишаю.

У виняткових випадках важка форма вітрянки може спричинити ураження головного мозку або інших органів.

яяяяяяя

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook