Здоров'я та краса Краса

У вас широка кістка? Ви будете вражені, коли дізнаєтеся правду…

Часто можна почути, що чоловіки на кістки не кидаються, а хорошої людини має бути багато. Звичай так люди виправдовують своє переїдання і лінощі. А, можливо, і правда, що кістки бувають широкими? Пояснює експерт.

Кістки — частина опорно-рухового апарату. Мускули використовують їх як важелі, це дозволяє нам ходити, бігати, стрибати, займатись коханням, писати, малювати, копати, їсти, виявляти емоції, жестикулювати, майструвати, руйнувати, одним словом, пізнавати цей диво-світ. Важлива місія? Еге ж!

Кісток в нас багато: близько 200 штук в кожному з нас. Словосполучення “широка кістка” передбачає те, що деякі сапієнси можуть мати на диво об’ємний та важкий кістяк, що зумовлює велику масу тіла.

Але чи так це? Що нам каже наука?

Наука глаголить, що висушений кістяк гомо сапієнса важить 2,5-4 кг. “Мокрі” кістки важать вдвічі більше. Невелика різниця в масі кістяка зумовлена статтю, тобто жіночі кісточки легші. Природа все продумала, вона передбачила, що самець людини розумної буде носити свою самицю на руках, а щоб йому не було дуже важко, нагородив її легшими кісточками. Легшими, аж на кілограм-другий.

Згадується, як в університеті один з моїх колег-студентів зомлів, дізнавшись, що тримає в руках справжнісіньку стегнову кістку, яка належала представнику його ж виду. Друзі, стегнова кістка (як і інші) реально легенька хоч і здатна витримувати тону вантажу на собі.

Як ми бачимо, все людське склепіння, яке здатне витримувати тони навантаження важить всього 3-4 кілограми. Чим не чудо?

РЕЗЮМЕ

Не буває “широкої кістки”. Різниця є, вона детермінована статтю, віком, і навіть расою, але вона мізерна і не здатна вплинути на масу тіла.

☝️Зайва вага – це завжди жир, не м’язи, не кістки, а жир, якого стало надто багато. Якщо у вас талія плавно переходить в стегна, без видимих перепадів по прямій лінії, якщо ви живіт заправляєте в труси, не кривіть душею, кістка у вас не широка, треба жир зганяти.

🙏Пам’ятайте, талія – не тільки гарно, а й здорово. Коли жиру в тілі забагато, страждає не тільки фігура, а, що важливіше, здоров’я.

Консультує тренер Віктор Мандзяк, його сторінка в instagram: https://www.instagram.com/viktor_mandziak/

Дата публікації: 14.07.2020 img Поділитися