Лікуйте гастрит, кашель і головний біль калиною

Сік калини згубно діє на мікроби, тож вживання ягід калини вкрай потрібне, щоб не захворіти на грип чи гострі респіраторні інфекції. Жителі Сибіру вважають, що вживання калини - профілактика не лише застуди, а й раку...

Калина для людини не менш цінна, як визнані вітамінні рослини шипшина, чорна смородина, малина, обліпиха. І не дивно: вона багата вітамінами, дубильними речовинами, органічними кислотами, мінеральними речовинами. Якщо ж порівняти із заморськими плодами (цитрусовими), то вітаміну С у ній більше в 1,5 разу, каротину – у кілька разів, заліза – у 5-10, фосфору – в 4-5 разів. Ще ж слід додати, що містять ягоди багато цинку, калію, магнію, йоду, міді та марганцю.

Тому її вважають одним з найліпших кровотворних засобів, щедро віддає калина свій сік людині для кровотворення і кровоочищення. Якщо ж добра кров, то й імунітет міцний, і життєвий тонус високий, і працездатність гарна. З урахуванням того, що сік калини згубно діє на мікроби, можна зробити висновок: вживання ягід калини вкрай потрібне, щоб не захворіти на грип чи гострі респіраторні інфекції.

Калина зміцнює імунітет, лікує кашель і головний біль  

Отож 1 ст. л. ягід розтовкти, залити склянкою окропу, після 1-2-годинного настоювання процідити, вжити по 0,5 склянки за 2 прийоми. Цього достатньо, щоб не лише зміцнити організм, а й заспокоїти нервову систему.

  • Людям із хворим серцем рекомендують їсти ягоди калини з кісточками, адже вони позитивно впливають на серцеву діяльність і збільшують сечовиділення, зменшують набряки. Добрий лікувальний ефект дає відвар ягід: 1 склянку плодів залити 1 л гарячої води, кип`ятити 8-10 хв., процідити, трохи остудити, додати 3 ст. л. меду. Поти по 0,5 склянки 3-4 рази на день. Такий напій знижує також артеріальний тиск, корисний хворим на атеросклероз.
  • Теплий відвар калини з медом (або сік калини з медом) допомагає лікувати захворювання верхніх дихальних шляхів, його п`ють у разі застуди, що супроводжується гострим головним болем, кашлем, охриплістю голосу. Рекомендують також хворим із бронхіальною астмою. Готують відвар так: 6 ст. л. ягід залити склянкою окропу, кип`ятити 5 хв., настояти 1 годину, приймати по третині склянки тричі на день після їди, додавши 1 ч. л. меду. Відвар калини з медом п`ють як заспокійливе під час болісних менструацій.
  • Хворим на туберкульоз треба їсти ягоди калини якомога довший період або пити сік по третині склянки тричі на день. Щоб угамувати головний біль, треба пити по чверті склянки соку калини 4-5 разів на день (через 1-1,5 години).
  • Як заспокійливий засіб вживають такий настій: 5 ст. л. ягід розтерти, залити, помішуючи ягоди, трьома склянками окропу, настояти протягом 4 годин, процідити. Пити по 0,5 склянки 4-5 разів на день до їди.
  • Цей настій, як кровоочисний, потрібно пити людям із порушенням обміну речовин, що проявляється фурункулами, карбункулами, різними гноячковими висипами. Розтертими ягодами одночасно змащувати уражену шкіру. Зокрема, так виводять вугри.
  • Хворим на екзему корисно щодня їсти по чверті склянки ягід двічі на день, кісточки випльовувати. Це дає добрий ефект. Можна пити настій: 2-4 ст. л. сухих плодів розтовкти, залити 2 склянками окропу, настояти 4 години. Пити по 0,5 склянки 4 рази на день.

За таким же рецептом готують настій для лікування гастриту, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, зокрема, при зниженій кислотності шлункового соку.

Настоєм калини (1-2 ст. л. ягід розтерти, залити склянкою окропу, настояти 1 годину, процідити) полощуть горло у разі ангіни, ротову порожнину за таких захворювань: пародонтоз, гінгівіту, стоматиту.

У народній медицині є приписи вживати ягоди, перетерті з цукром, у разі поносу, жовтяниці, ангіни, кашлю.

Ripe red berries of a viburnum in a plate on an old wooden table. The source of natural vitamins. Used in folk medicine.

Калина лікує печінку 

З`їдайте щоденно по 15-20 плодів калини звичайної з кісточками (з метою профілактики утворення каменів), вони дуже корисні і потрібні для печінки. Калину можна додавати до салатів, страв із сиру, вінегрету, дуже смачні пиріжки з гарбузом та калиною. Полюбіть ці ягоди, калина має бути в меню до квітня. Можна заготувати сік, щоденно 2-3 ст. л. розводити в склянці холодної перевареної води і випивати вранці натще. Калина допомагає справлятися зі стресом.

Лікування гастриту ягодами калини

На курс лікування потрібно взяти відро калини. Ягоди обережно обірвати, щоб не пом`яти, вщерть наповнити ними 3-літрові банки, залити чистою холодною водою, тримати в кімнаті 10-12 діб. Банки пропарити і поставити в погріб (зверху зняти плісняву, якщо вона з`явилася).

Пити сік по 40 мл перед їдою. Коли рідина з першої банки закінчиться, залити калину в ній водою, а пити воду з другої банки. Випивши всю, долити банку чистою водою, пити з третьої. Далі з першої, другої, третьої, аж поки ягоди не віддають весь сік і вода в банках не стане прозорою.

Після такого лікування знижена кислотність нормалізується, а в разі нульової кислотності курс лікування слід повторити.

Одночасно з калиновим лікуванням треба щоденно їсти цибулю, готуючи її так: невелику цибулину порізати тоненькими кружками, покласти в глибоку тарілку й залити окропом на 1 хв., тоді промити в друшляку холодною водою і їсти, поливши сметаною чи олією. Така цибуля, не подразнюючи стінки шлунка, сприяє виділенню шлункового соку.

Кому не можна 

Незважаючи на безперечну користь для організму людини калина має і ряд протипоказань. В першу чергу, її не рекомендується вживати вагітним, так як сік ягід містить речовини, які є аналогом жіночих гормонів. Їх підвищений вміст в крові може стати причиною передчасних пологів і розвитку різних патологій у плоду.

Також калиною не варто захоплюватися людям, що страждають зниженим артеріальним тиском. У цій ситуації медики радять у день з’їдати не більше 1 столової ложки ягід або випивати максимум 1 чашку калинового чаю. Не рекомендується використовувати калину тим, хто страждають хронічними захворюваннями нирок і підвищеною кислотністю шлункового соку. Крім цього, калина протипоказана людям з різними захворюваннями крові, включаючи тромбофлебіт і лейкоз.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook