І дворічні діти можуть допомагати по господарству

Головне - винахідливість. Одна мама, приміром, постійно грається з донею в “Попелюшку”, і та з пісеньками і янгольським виразом обличчя прибирає всю квартиру.

Лінь завше прокидається, коли йдеться про “не хочу” і “не люблю”. Певна річ, нудно витирати пилюку з меблів. Тож ліки проти ліні – штучне створення інтересу. Приміром, дитині ще немає десяти і їй лінь мити посуд. Пограйтеся з нею у виконання бажань. За кожну вимиту чашку – по бажанню. Якщо ваше дитя вимиє на дві чашки більше за вас – ви виконаєте два її бажання. Якщо виграєте ви – дитина виконує ваші.

Загалом у боротьбі з лінощами розслаблятися не можна. Головне – винахідливість. Одна мама, приміром, постійно грається з донею в “Попелюшку”, і та з пісеньками і янгольським виразом обличчя прибирає всю квартиру. Мама ж бурмоче, як злісна мачуха, і до всього “чіпляється”.

А ось іще спосіб боротися з лінощами. Відомо, що золоте правило всіх лінюхів: “Не роби сьогодні те, що можна зробити завтра”. А логічне продовження правила: не роби завтра те, що можна взагалі не робити. Навіщо щодня прибирати ліжко, коли щовечора його потрібно знову розстеляти? Так роздумувала п’ятирічна Іринка, доки дідусь не знайшов на подвір’ї величезного чорного жука й не посадив під ковдру. Увечері, лягаючи спати, Іринка хотіла пірнути під укривальце, але з жахом виявила незваного гостя. “Відкіля він узявся!” – ревіла дівчинка. “Бачиш, – відповів дідусь, – ці жуки такі злодії. Тільки-но побачать неприбране ліжко, одразу – скік! – і туди. Думають, певне, нічиє…”. Тепер, звичайно, Ірині ніхто не нагадує про те, що вона має прибирати постіль. Вона робить це щоранку, аби жоден жук ні-ні…

У два роки дитинка може витерти ганчіркою пляму на підлозі чи на столі, маленькою щіткою “підмести” підлогу, зібрати іграшки, принести на прохання дорослих щось з іншої кімнати, знайти на підлозі те, що впало, – ґудзика, ключ.

У 3-4 роки – помити фрукти, скласти на полиці одяг, накрити на стіл (окрім ножів та виделок); полити квіти, нагодувати домашніх тварин.

У 5-6 років – прибрати ліжко (але не диван), витерти пилюку, скласти й віднести на місце речі; розлити компот чи сік по чашках, влітку допомогти прополоти бур’яни в садку.

У 7-9 років – винести сміття, вибрати собі одяг на наступний день, зібрати листя в саду, пофарбувати лавку, підтримувати порядок на письмовому столі, випрати свої хустинки й шкарпетки.

У 10-12 років – пилососити, запустити пральну машину й розвісити білизну, приготувати найпростіші страви, погуляти з собакою, стежити за охайністю свого одягу та взуття.

А кому вже минуло дванадцять років, здатні виконувати будь-яку роботу, окрім важкої та тривалої фізичної праці.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook