книга

Читаємо та зцілюємося: шість книг із терапевтичним ефектом

Читати - це не тільки цікаво, а й корисно для нашого ментального здоров'я. Вплив деяких книг на наш мозок і психічний стан можна порівняти із терапією.
Ви коли-небудь замислювалися, чому читання книг може бути настільки корисним для вашого ментального здоров’я? Воно не просто відволікає від проблем, що вже є корисним для психіки. Деякі  книги здатні ще й наповнювати людину, давати їй нові теми для роздумів, підказки, котрі допомагають знайти свій шлях до ментального здоров’я.
  • Зменшення стресу. Заглиблення у світ книги дозволяє нашому розуму відволіктися від повсякденних турбот і стресу, дає нам можливість розслабитися. Навіть 15-20 хвилин читання можуть значно знизити рівень стресу.
  • Покращення сну. Ритуал читання перед сном (звісно, з паперовою книгою, а не з екрана!) може допомогти підготувати ваш мозок до сну, сигналізуючи про наближення часу відпочинку.
  • Розвиток емпатії. Читання розвиває нашу здатність розуміти і співчувати іншим людям, оскільки ми вчимося бачити світ з різних точок зору. Це зміцнює міжособистісні зв’язки та підтримує емоційний інтелект.
  • Підвищення концентрації. У нашому світі постійної мультизадачності, читання допомагає тренувати зосередженість і увагу, покращуючи здатність зосереджуватися на одному завданні.
  • Боротьба з депресією. Книги, особливо з оптимістичним змістом або ті, що надихають на зміни, можуть служити джерелом втіхи та мотивації для людей, які страждають від депресії.
  • Покращення пам’яті. Читання змушує нас запам’ятовувати персонажів, їхні історії, мотиви та різноманітні сюжетні лінії, що своєю чергою тренує нашу пам’ять.
  • Розширення кругозору. Книги відкривають нам вікно у різні культури, історії та ідеї, розширюючи наш світогляд і спонукаючи до рефлексії над власним життям та виборами.

Книги із терапевтичним ефектом

Марк Лівін — сучасний український письменник, журналіст, порадив декілька дуже цікавих книг. Їх можна сміливо порівняти з терапією. Адже ці книги:
  • допомагають розпізнати та зрозуміти свої емоції;
  • вчать справлятися із труднощами та стресом;
  • дарують нове бачення життя та мотивують до змін;
  • надихають на саморозвиток і самопізнання.

Отже, читаємо:

  1. “Що знають мої кістки: мемуари зцілення”, Стефані Фу. Ця книга поєднала в собі два стилі: мемуари та дослідження теми травми. Авторка — емігрантка з Малайзії, батьки якої втекли до США, коли їй було 2 роки. Вона пережила комплексний ПТСР, одужала й ділиться досвідом, який може бути корисним.
  2. “Цей день і є життям”, Єнс Андерсен. Біографія казкарки Астрід Ліндгрен, яка назавжди змінила роль дитячої літератури, давши світові рольові моделі Пеппі Довгапанчоха, Братів Лев’яче Серце, Расмуса Волоцюги. У книзі є чимало про психологію та ментальне здоров’я. Дивовижно, але в 1940-50 роках пані Астрід переживала те ж, що переживаємо ми зараз.
  3. “Дофамінове покоління”, Анна Лембке. Як поведінка людини стає залежністю? В який момент келих вина ввечері переростає в алкоголізм, а солоденьке — в заїдання емоцій? Професорка зі Стенфорду Анна Лембке на прикладі власної практики пояснює, як працює адиктивна поведінка і як її можна уникнути.
  4. “Сараєво для початківців”, Озрен Кебо. Це історія про чоловіка, який свідомо обрав життя у Сараєво в найважчий період історії — під час облоги міста з 1992 до 1995 року силами югославської армії. Це глибока, подекуди іронічна, а місцями разюча історія переживання війни, яка з позиції часу дає розуміння, що переживає людина в таких умовах.
  5. “Вузька стежка на Далеку Північ”, Річард Фленеган. Історія австралійського полковника, який потрапив у японський полон і був змушений разом з іншими в’язнями будувати так звану Дорогу смерті між Бірмою і Таїландом. За цей роман автор отримав Букерівську премію 2014.
  6. “Під скляним ковпаком”, Сильвія Плат. У цьому автобіографічному романі описано досвід дівчини, яка попри всі свої бажання й амбіції підкорити світ, переживає великий депресивний розлад. Відвертий текст, який змушує уважніше придивитися до власного життя.
Читайте, досліджуйте, знаходьте те, що вам підходить. І пам’ятайте: зміни на краще можливі, якщо ви цього дійсно хочете.

Десять книг про Україну для сімейного читання

Джерело: howareu_program

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook